Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie kradzieży oraz naruszenie zakazu sądowego. Mężczyzna został zatrzymany za usiłowanie kradzieży kabla sieci telekomunikacyjnej. Swoim działaniem uczynił on sieć niezdatną do użytku. Wstępne straty z tego tytułu pokrzywdzony podmiot oszacował na nie mniej niż 3000 zł.

24 kwietnia około godziny 9.00 policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie gminy Stara Kamienica mogło dojść do kradzieży kabla telefonicznego. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że mężczyzna próbując ukraść kabel uszkodził 4 słupy i 7 przelotów kablowych oraz przerwał kabel telefoniczny, czyniąc w ten sposób sieć niezdatną do użytku. Wstępnie pokrzywdzony podmiot poniesione straty z tego tytułu oszacował na nie mniej niż 3000 zł.

Policjanci nieopodal miejsca zdarzenia zatrzymali 42-letniego jeleniogórzanina podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa oraz zauważyli pojazd marki Peugeot, którym poruszał się mężczyzna. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 42-latek kierował pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

-Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.