Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę recydywistę, którego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze część skradzionego mienia odzyskali. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna włamał się do jednego ze sklepów meblowych w Jeleniej Górze, skąd ukradł kable oraz meble zapakowane w kartony. Ponadto ma na koncie jeszcze dwie kradzieże. Jego łupem padły rury z zakładanej instalacji gazowej oraz kable i rury z innego jeleniogórskiego budynku. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych. Przestępstw tych dopuścił się od maja do czerwca br., w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, w oparciu o zebrane informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali 37-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów. Policjanci część skradzionego mienia odnaleźli na jednym z jeleniogórskich punktów skupu złomu.

Za popełnione przestępstwa sprawca odpowie przed sądem, a grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.