Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz o kradzieże z włamaniem.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności uzyskali informację, że 25-latek może mieć związek z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze zatrzymali go w mieszkaniu jego znajomej. Mężczyzna posiadał przy sobie metamfetaminę i marihuanę, pozostałą część narkotyków funkcjonariusze znaleźli w jego domu i w garażu. Łącznie zabezpieczyli środki odurzające, z których można uzyskać blisko 600 porcji handlowych. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna pod osłoną nocy z 23 na 24 i z 25 na 26 kwietnia br. w Jeleniej Górze włamał się do baków samochodów ciężarowych i ukradł z nich paliwo. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na blisko 8000 zł. Na terenie jego posesji funkcjonariusze znaleźli kanistry, które służyły mu do kradzieży paliwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz ustalają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

25-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 27 kwietnia br. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.