Policjanci z Kowar zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież. 51-latek nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej omijając urządzenie pomiarowe, czym działał na szkodę mieszkanki powiatu karkonoskiego. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież. Funkcjonariusze realizując czynności w jednym z wielorodzinnych budynków w Kowarach ujawnili nielegalny pobór energii. Okazało się, że jeden z mieszkańców, 51-latek nielegalnie podłączył się, omijając urządzenie pomiarowe do zasilania w pomieszczeniu należącym do innej mieszkanki powiatu karkonoskiego, a następnie rozprowadził energię elektryczną w swoim mieszkaniu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w przypadku kradzieży energii elektrycznej nie ma znaczenia wysokość strat, gdyż jest to przestępstwo ścigane już od „przysłowiowej złotówki”.

Info. KMP Jelenia Góra Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.