700 litrów paliwa próbowali ukraść w Kowarach dwaj mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego. Pewnie liczyli, że dzięki ujdzie im to na sucho dzięki zamontowanym w aucie kradzionym tablicom rejestracyjnym. Nie docenili policjantów z Kowar…

– Policjanci z komisariatu policji w Kowarach ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kamiennogórskiego w wieku 21 i 45 lat, którzy podejrzani są o kradzież. Mężczyźni 6 stycznia 2023 roku na jednej ze stacji paliw w Kowarach dopuścili się kradzieży. Podjechali na stację busem, zatankowali do przewożonych beczek blisko 700 litrów oleju napędowego o wartości ponad 5 tysięcy złotych i odjechali nie płacąc rachunku – relacjonuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej KMP. – Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie wykorzystali system monitoringu zamontowany na stacji. W oparciu o uzyskany materiał oraz informacje wytypowali, a następnie zatrzymali mieszkańców powiatu kamiennogórskiego jako podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. Okazało się, że pojazd, którym poruszali się zatrzymani miał zamontowane tablice rejestracyjne pochodzące z kradzieży.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Mężczyźni mają na koncie podobną kradzież paliwa na terenie powiatu świdnickiego. Za przestępstwo, o które są podejrzani grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot KMP Jelenia Góra

1 Komentarz

  1. Odebrać auto, prawko, nakazać zwrot kasy z nawiązką – proste rozwiązanie ale nie w PL gdzie takich idiotów się toleruje a wręcz jest ich coraz więcej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.