Przed nami wyjątkowe wydarzenie kulturalne i spotkanie z niezwykłymi ludźmi, którzy wpływają na życie nie tylko swojego najbliższego otoczenia. Już w najbliższy piątek, 12 sierpnia 2022 r., w Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu pojawią się znakomici goście, którzy wezmą udział w szczególnej uroczystości. Na publiczność czekają natomiast dwa wydarzenia uświetniające ceremonię wręczenia nagród laureatom wyborów Człowieka Roku 2020 i 2021 prowadzonych przez redakcję Nowin Jeleniogórskich: premierowy pokaz filmu dokumentalnego „Człowiek z pytajnikiem”, połączony ze spotkaniem z jego autorką – Małgorzatą Nabel-Dybaś, oraz pełen estradowych przebojów koncert zespołu Moliendo Cafe.

Piątkowe wydarzenia rozpocznie o godz. 18.00 premierowy pokaz filmu dokumentalnego „Człowiek z pytajnikiem”, którego bohaterem jest niezwykły, zmarły przed trzema laty duchowny, Marian Matula, czyli słynny ksiądz Kubek. Tak jak nietuzinkową postacią był i pozostaje ksiądz Kubek, który przez kilkanaście lat pisał odważne i przejmujące felietony do Nowin Jeleniogórskich, tak nietuzinkową jest kinowa opowieść o jego życiu i posłudze kapłańskiej. Kim był ksiądz Kubek? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu. Dość powiedzieć, że został m.in. Człowiekiem Roku 2000 Nowin Jeleniogórskich, co nie spodobało się wszystkim także w jego zawodowym otoczeniu… Bezpośrednio po zakończeniu projekcji w kinie rozpocznie się spotkanie z autorką filmu, znakomitą reporterką Małgorzatą Nabel-Dybaś, która specjalnie na ten wieczór przyjedzie do Wlenia, by porozmawiać z publicznością i opowiedzieć także o tym, czego nie można zobaczyć na ekranie.

Wstęp na seans i spotkanie autorskie jest bezpłatny. Ze względu na ograniczony rozmiar widowni obowiązuje jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc w biurze OKSiT tel. 757136268.

Po spotkaniu w kinie, piątkowe wydarzenia przeniosą się do sali widowiskowej OKSiT, gdzie o godz. 20.00 rozpocznie się uroczystość wręczenia Kryształów Górskich, którymi uhonorowani zostaną laureaci wyborów Człowieka Roku 2020 oraz Człowieka Roku 2021 Nowin Jeleniogórskich. Bezpośrednio po zakończeniu ceremonii rozpocznie się koncert zespołu Moliendo Cafe, który wleńska publiczność miała okazję poznać podczas plenerowego koncertu „Prosimy do tanga”, zorganizowanego podczas pierwszego „Lata na bruku” i ubiegłorocznego „Święta Szarlotki”.  Podczas „kryształowego” koncertu we Wleniu zabrzmią wielkie estradowe przeboje w opracowaniu na gitarę, skrzypce, puzon i głos! Grupie znakomitych instrumentalistów towarzyszyć będzie bowiem wokalistka Katarzyna Jiruska. Obok światowych hitów instrumentalnych zabrzmią popularne piosenki takie jak: „Być kobietą”, „Na pierwszy znak”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Moje serce to jest muzyk”, „W moim magicznym domu”, „Pamiętasz była jesień”.

Bilet wstępu na połączony z uroczystością koncert zorganizowany w formule kawiarnianej kosztuje 50 zł. Ilość miejsc na widowni ograniczona!

Wydarzenia, na które gorąco zapraszamy, organizują wspólnie Fundacja Nowin Jeleniogórskich, Redakcja Nowin Jeleniogórskich i Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu, przy wsparciu darczyńców i partnerów: Agroturystyki w Dolinie Sów, Wydawnictwa Ad Rem oraz Muzycznego Radia.

UWAGA! W związku z dużym zainteresowaniem premierowym pokazem filmu „Człowiek z pytajnikiem”, przerastającym rozmiary widowni kameralnego Kina za Rogiem Jutrzenka we Wleniu, zadecydowano o zorganizowaniu dodatkowej projekcji tego ekranowego dokumentu w Jutrzence, już następnego dnia, czyli w sobotę, 13 sierpnia 2022, o godz. 19.00. Wstęp także na ten seans jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczony rozmiar widowni, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Przy okazji projekcji kinowych „Człowieka z pytajnikem” zdobyć będzie można także ten film wydany na płycie DVD.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.