Czas trwania konkursu i jego rozstrzygnięcia nie został jeszcze ostatecznie określony, zależy bowiem od kryzysowej sytuacji, która zainicjowała jego ogłoszenie. Początkowo zakładaliśmy, że prace zgłaszane mogą być do końca kwietnia. Ponieważ stan epidemii trwa i jego społeczne konsekwencje nie ustają, termin przyjmowania zgłoszeń zostaje wydłużony do końca maja 2020 r. O dokładnych terminach zamknięcia przyjmowania zgłoszeń i rozstrzygnięcia konkursu informować będziemy w kolejnych publikacjach.

Udział w konkursie, organizowanym wspólnie przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i redakcję NJ, może stać się ciekawą przygodą i przynieść niezwykłe owoce, także w postaci wartościowych nagród dla laureatów konkursu. Bo najlepsze prace, które wybierze powołane w tym celu jury, zamierzamy odpowiednio uhonorować.

Gorąco namawiamy do zajęcia się fotografowaniem i podjęcia konkursowego wyzwania każdego, kto tylko posiada jakikolwiek cyfrowy aparat fotograficzny (choćby w smartfonie czy tablecie, pozwalający wykonać zdjęcie w jakości nadającej się do publikacji) i potrafi mądrze go używać. Konkurs ma charakter ogólnopolski i otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne i nie wymaga wychodzenia z domu, podobnie jak zgłoszenie prac do konkursu, do czego wystarczy dostęp do internetu.

Temat prac dowolny. Bezwzględnie określony jest tylko czas i sposób ich powstania. Fotografie wykonane muszą być w okresie od 15 marca 2020 r. do dnia zakończenia przyjmowania zgłoszeń, bez wychodzenia z domu, przez ich autorów! Konkurs prowadzony jest w dwóch głównych kategoriach: „Świat przez okno” oraz „Portret wewnętrzny”. W obu kategoriach chodzi o spojrzenie na najbliższe otoczenie i swoją obecność w nim. Można spojrzeć z domu i zarejestrować krajobraz widziany przez najprawdziwsze okno albo sportretować domowe wnętrze czy jego mieszkańców, czyli zarejestrować obraz, jaki zobaczyć można, zaglądając do wnętrza zza okna. Bo do świata wewnętrznego zajrzeć można przecież przez „ok(n)o” aparatu fotograficznego.

Nagrody przyznamy w każdej z kategorii osobno. Planujemy też przyznanie zestawu nagród specjalnych w dodatkowych kategoriach, niezależnych od głównego podziału tematycznego. Będą więc nagrody za najlepsze prace w kategoriach: dziecięco-młodzieżowej (dla uczestników w wieku do lat 17), autorów w sile wieku (od 18. do 60. roku życia) oraz seniorów (dla uczestników w wieku 60+). Pojawić mogą się także inne, pozaregulaminowe nagrody specjalne, sprowokowane przez ich fundatorów, pomysłowość uczestników konkursu i nadsyłane przez nich prace. Dla domowych fotografów, którzy lubią do obrazu dorzucić też dowcipne słowo, tworzymy też specjalną kategorię „Memów zainfekowanych koronawirusem”. Przyznamy w niej nagrodę, jeśli tylko otrzymamy prace warte nagrodzenia. Uwaga! Zgłaszane do konkursu prace muszą być oryginalne i nie mogą naruszać prawa. Jeśli na zdjęciach będą portrety osób, fotografie te muszą być wykonane i zgłoszone do konkursu za zgodą ich bohaterów!

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie fotografii w postaci plików cyfrowych, wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia, na adres: fundacja@fundacjanj.org Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu oraz wyrażeniem zgody na ich publikację przez organizatorów. Konkursowe fotografie prezentować będziemy na łamach Nowin Jeleniogórskich oraz na portalu www.nj24.pl i naszym profilu fejsbukowym. 

Stale powiększa zestaw trofeów, które przygotowujemy dla laureatów konkursu. Wśród nagród rzeczowych, które już mamy, są m.in. wartościowe książki i wydawnictwa albumowe – „Bestiariusz Jeleniogórski”, „Miliński. Pamiętnik ulicznika”, „Koktaj kolekcjonerski”, „Podróżnicy w Górach Olbrzymich” oraz płyty „HIPOKAMP” Marka Napiórkowskiego, „Przebudzenie” Ani Rusowicz, „Analogową” Jadwigi Kuty, „Dopóki w Tobie jestem” Pichlaka/Szreniawy, „live POL’AND’ROCK 2019” Kwiatu Jabłoni.

Regulamin konkursu i wzór karty zgłoszenia dostępne są TUTAJ

Jeżeli z przyczyn technicznych nie będzie możliwe pobranie formularza karty zgłoszenia ze strony internetowej, na życzenie zainteresowanych wyślemy formularz w postaci edytowalnej, w odpowiedzi na e-mail w tej sprawie wysłany na adres: fundacja@fundacjanj.org

Gorąco namawiamy do podjęcia wyzwania i uczestnictwa w niezwykłej rywalizacji, pomagającej wspólnie przetrwać nam wszystkim ten trudny okres! Jeśli ktoś chce wesprzeć organizację konkursu i ufundować nagrody dla laureatów – zapraszamy do współpracy!  

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.