Rośnie liczba dziennych zakażeń, wprowadzane są kolejne rozwiązania pandemiczne, a rząd cały czas zachęca do szczepień. Tymczasem ujawniono, którzy z najważniejszych polityków w Polsce nie przyjęli preparatu ochronnego.

Jak zdradził w środę rano Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia w całym kraju zdiagnozowano ponad 50 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Oznacza to, że sprawdziły się niedawne przewidywania. Oznacza to także, że możliwe są najczarniejsze scenariusze wskazujące na to, że będziemy odnotowywać od 60 tys. do nawet 140 tysięcy zakażeń dziennie.

Rząd cały czas zachęca do szczepień i wprowadza kolejne rozwiązania pandemiczne. Jednym z nich jest przejście uczniów na naukę zdalną. Od czwartku w taki sposób mają się uczyć chodzący do klas 5 – 8 podstawówek oraz wszyscy ze szkół średnich.

Najważniejsi politycy cały czas zachęcają do szczepień. Według najnowszych danych w całym kraju wykonano blisko 50,8 mln szczepień, a w pełni zabezpieczonych jest 22,2 mln osób.

Zaszczepili się, dając przykład premier i minister zdrowia. Zrobili to w świetle fleszy. Preparat ochronny przyjął także Prezydent Andrzej Duda. A jak jest z innymi politykami? Sprawdził to Onet. Posiłkował się przy tym danymi z Ewidencji Wjazdu do Polski i Systemu Ewidencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Portal nie ujawnił, w jaki sposób zyskał dostęp do tych zasobów.

Na tej podstawie ujawnia, którzy z najważniejszych polityków w Polsce się zaszczepili. „Jak ustaliliśmy, zaszczepieni są wszyscy konstytucyjni ministrowie. Większość ma na koncie już po trzy dawki, tylko jeden z ministrów przyjął jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. W pełni zaszczepieni są także wszyscy urzędnicy zajmujący ministerialne stanowiska w Kancelarii Prezydenta, a także wywodzący się z PiS marszałek Sejmu Elżbieta Witek i wicemarszałek Ryszard Terlecki” – czytamy.

W bazie zaszczepionych nie ma wiceministra finansów Piotra Patkowskiego, wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacka Żalka, byłego szefa MON Antoniego Macierewicza, sędzi Trybunału Konstytucyjnego Krystyny Pawłowicz. Wśród posłów Konfederacji, którzy otwarcie krytykują wiele rządowych rozwiązań pandemicznych, na 11 osób zaszczepiły się trzy: Artur Dziambor, Michał Urbaniak i Konrad Berkowicz.

W bazie brakuje także prezesa TVP Jacka Kurskiego.

News4Media/ fot. gov.pl, trybunal.gov.pl

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.