Siedemnasty tomik felietonów Księdza Kubka pisanych do tygodnika Nowiny Jeleniogórskie, zawierający teksty z roku 2017, jest inny od poprzednich. Kubek własnoręcznie przygotowałby go po swojemu, podzielił na rozdziały, opatrzył osobistym wstępem, jakim wprowadzał zawsze CZYTELNIKA na drogę swojej filozofii. Dobrym słowem zachęciłby do spojrzenia na świat i naszą w nim obecność.

Tym razem zacząłby pewnie od przekonania, że warto MIEĆ CZAS NA ŻYCIE, ale nie zdążył zebrać tych myśli… Powtarzał: Odmierzaj swój czas rytmem serca. Jego serce stanęło w niedzielę 24 listopada 2019 r. Odszedł nagle, niespodziewanie, w drodze do kościoła… Na przekór planom, które snuł chwilę wcześniej, potrzebie obecności wszędzie tam, gdzie widział swoje miejsce. Nie dokończyliśmy ważnej dyskusji, przerwanej biegiem codzienności. Nawet do głowy mi nie przyszło, że nie zobaczymy się już więcej. Nie byliśmy gotowi na takie pożegnanie…

Wielu ludziom, którzy znali księdza Kubka, jego mądre felietony wyznaczały drogę, tłumaczyły zawiłości życia, koiły, wzmacniały – po prostu pomagały.
Nie ma w nich recepty na życie – chociaż tak zatytułowanym felietonem rozpoczyna się tomik – ale jego myśli zawsze skłaniają do refleksji i pochylenia się nad sensem życia z ludźmi i dla ludzi.

Jedna tabletka OPTYMIZMU.
Jedna łyżeczka syropu RADOŚCI.
Jedna torebka CIERPLIWOŚCI.
Każdego poranka jedna saszetka – wyciąg z AUTENTYCZNOŚCI.
I na pewno – ciągle się do nas uśmiecha SZCZĘŚCIE.

(…)

Wspominajmy tego wspaniałego CZŁOWIEKA.
I sięgajmy do jego słów, dzięki którym wciąż jest z nami.

Książka wydana w ograniczonym nakładzie dostępna jest w księgarni Wydawnictwa AdRem oraz w sklepie internetowym na stronie www.adrem.jgora.pl Zobacz TUTAJ:

W Nowinach Jeleniogórskich z 24 listopada 2020 r., publikujemy wspomnienie o KUBKU. Zapraszamy do lektury!   

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.