Od 2 do 4 października takie mieszane patrole prowadziły działania w różnych miejscach powiatu. Ich celem było zatrzymanie jeżdżących crossami i quadami po lasach i górskich szlakach. Motocykliści i osoby jeżdżące quadami poruszający się poza drogami wewnętrznymi, po terenie leśnym, dokonują istotnych szkód przyrodniczych. Za na nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz niszczenie zasobów przyrodniczych grozi mandat karny w wysokości od 500 zł do 1000 zł lub znacznie wyższa grzywna, gdy karę orzeka sąd. 
W ramach tych działań 2 października br. mundurowi zatrzymali w kompleksie leśnym w pobliżu Osiedla Łomnickiego w Jeleniej Górze 4 kierujących motocyklami crossowymi. W trakcie kontroli okazało się, że trzej z nich to obywatele Niemiec, a jeden to jeleniogórzanin. Wszyscy zatrzymani za popełnione wykroczenia, takie jak nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierząt i niszczenie przyrody trafili przed sąd.
Trzech zatrzymanych Niemców zgodziło się na dobrowolne poddanie karze. Każdy zapłacił grzywnę w wyoskości 3,5 tys. zł. Nie zdecydował się na zatrzymany jeleniogórzanin; odpowie przed sądem. W jego przypadku policja wystąpi o ukaranie grzywną w wysokości 5 tys. zł  

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.