– W związku z dużym uszkodzeniem drzewostanów w wyniku silnych wiatrów, które wystąpiły w lasach na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka” w dniach 04.12 – 07.12., decyzją Nadleśniczej, został wprowadzony okresowy zakaz wstępu do lasu. Wkraczanie na tereny leśne wiąże się z bardzo dużym zagrożeniem dla życia i zdrowia osób przebywających w lesie – informuje Nadleśnictwo Śnieżka i apeluje o wyrozumiałość i zachowanie zdrowego rozsądku.
Zakazem są objęte wszystkie grunty w zarządzie Nadleśnictwa. To ponad 15 tys. ha powierzchni leśnej. Zakaz obowiązuje do odwołania.
– Z powodu licznych wywrotów na trasie single-tracków „Gozdno 1” i „Gozdno 2” te trasy tras rowerowe zostają zamknięte do odwołania – to z kolei komunikat Nadleśnictwa Złotoryja.
– W wyniku silnych wiatrów jakie przeszły w ostatnich dniach, informujemy, że w lesie nadal może być niebezpiecznie. Prosimy zachować ostrożność i dla własnego bezpieczeństwa powstrzymać się od wejścia do lasu. Szacujemy szkody, udrożniamy drogi i o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco – informuje Nadleśnictwo Szklarska Poręba.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.