Dziś (środa, 24 stycznia) w godzinach 11:00 – 15:00 lepiej omijać Pasiecznik. Zamierzają tam protestować rolnicy, którzy będą bardzo wolno poruszali się ciągnikami w kolumnie, co zapewne spowoduje uciążliwe korki.

Policja wydała stosowny komunikat

UWAGA

W związku z zapowiadanym protestem rolników w dniu 24 stycznia 2024 r., w godzinach 11:00-15:00 na drodze wojewódzkiej nr 297 między miejscowościami Lwówek Śląski i Pasiecznik mogą występować utrudnienia w ruchu.

☝️ Zalecamy, aby tego dnia wybrać inną trasę przejazdu np. przez miejscowość Gryfów Śląski.

Kierowców prosimy o zachowanie spokoju i cierpliwości oraz zarezerwowanie sobie więcej czasu na podróż.

Na miejscu będą policja, którzy będą dbać o bezpieczeństwo i płynność ruchu. Będą również do Państwa dyspozycji w razie ewentualnych pytań dotyczących objazdów.

Na Dolnym Śląsku takich miejsc będzie więcej. GDDKiA o. Wrocław informuje o spodziewanych utrudnieniach na drogach krajowych w województwie:

DK5

Możliwe utrudnienia na DK5 mogą wystąpić na trzech odcinkach, po których będzie odbywał się przejazd ciągników tj. pomiędzy miejscowościami Wichrów – Osiek, pomiędzy rondami w Strzegomiu i Dobromierzu oraz w rejonie węzła Kostomłoty na A4.

DK8

Trasa przejazdu protestujących na DK8 zaplanowana została po trzech odcinkach tj. pomiędzy Kobierzycami a Jordanowem Śląskim, Przerzeczynem Zdrój a Niemczą oraz Kłodzkiem a Szalejowem Dolnym.

DK12

Protestujący przemieszczać się będą ulicą Kamienna Droga w Głogowie do przejścia dla pieszych (odcinek między mostami). 

DK15

Możliwe utrudnienia mogą wystąpić na odcinku od skrzyżowania z ul. Powstańców Wlkp. w Miliczu do mostu nad Baryczą.

DK25

Przejazd kolumny ciągników planowany jest na odcinku od węzła Oleśnica Północ do skrzyżowania z drogą gminną do miejscowości Cieśle.

DK35

Protestujący przemieszczać się będą na odcinku DK35  Siedlakowice- Mirosławice- Wojnarowice.

DK94

Przejazd kolumny ciągników planowany jest na trzech odcinkach DK94 tj. od ronda Lipowa w Oławie do ronda w Siechnicach, pomiędzy miejscowościami Źródła a Juszczyn oraz pomiędzy Okmianami a Krzywą (możliwość utrudnionego wjazdu na węzeł Krzywa).

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.