Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzewanego o kradzieże.

– Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w styczniu br. z lasów komunalnych gminy Karpacz ukradł łącznie 6 dębów o wartości ponad 6 tysięcy złotych na szkodę urzędu miasta. 25-latek zwoził skradzione drewno na posesję, na której przebywał tam je ciął, a następnie sprzedawał. Ponadto dopuścił się w Kowarach kradzieży katalizatora z pojazdu marki Honda o wartości 600 zł. Do zatrzymania sprawcy doszło pom tym, jak funkcjonariusze straży leśnej na żółtym szlaku turystycznym przy „Budnikach” znaleźli porzucony pojazd marki VW, którego właścicielem okazał się zatrzymany 25-latek. Na posesji, na której mężczyzna przebywał mundurowi znaleźli skradzione drewno, a także zabezpieczyli plecak z narzędziami, którymi mógł się on posłużyć do popełnienia tych czynów. W związku z pozostawionym autem odpowie on dodatkowo przed sądem za nieuprawniony wjazd do lasu i porzucenie auta, co w konsekwencji doprowadziło do zanieczyszczania lasu – relacjonuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Mieszkaniec powiatu karkonoskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzewany odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.