– W lasach w okolicach Lubawki ktoś rozwiesza stalowe linki pomiędzy drzewami. Prosimy was wszystkich korzystających z lasów o bardzo dużą ostrożność – ostrzega nadleśnictwo Kamienna Góra w mediach społecznościowych. Dwie linki zostały znalezione w lasach nad ogródkami działkowymi, jedna na Św. Górze.

 

Jak podkreślają leśnicy, takie działania są skrajnie nieodpowiedzialne i mogą skończyć się tragicznie. Z lasu korzysta wiele osób, niektóre w sposób nielegalny ale nie jest to sposób na rozwiązanie problemu. – Próby samodzielnego wymierzania kary absolutnie nie będą przez nas tolerowane i zrobimy wszystko (wspólnie z policją) aby namierzyć sprawcę. Oprócz motocrossów po lesie jeździ dużo rowerzystów, także wielu biegaczy lubi podbiegi. Nikt nie może być narażony na takie niebezpieczeństwo – tłumaczy zarządca kamiennogórskich lasów. Przypomnijmy, że za zabójstwo – a tak może być ostatecznie zinterpretowane rozwieszenie linki, która doprowadzi do czyjejś śmierci – grozi od 8 lat więzienia do dożywocia.

 

Nadleśnictwo Kamienna Góra apeluje, żeby w przypadku odkrycia pułapek z lin w lesie bezzwłocznie leśników o tym poinformować.

Tekst ilustruje zdjęcie ofiary stalowej liny rozwieszonej między drzewami. Sytuacja miała miejsce półtora roku temu w innym nadleśnictwie. Chłopak jechał na rowerze i nie miał szans zauważyć stalowej pułapki.

 

Fot. Naleśnictwo Kamienna Góra, fb

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.