List otwarty do dolnośląskich parlamentarzystów wystosowali dzisiaj (3 stycznia) wrocławscy i dolnośląscy przedstawiciele Stowarzyszenia Dolny Śląsk Wspólna Sprawa Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski. Apelują w nim o absolutne odrzucenie projektu nowelizowanej ustawy o prawie oświatowym tzw. „lex Czarnek”, który niebawem trafi pod obrady Sejmu.

Wrocławscy i dolnośląscy samorządowcy oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Dolny Śląsk Wspólna Sprawa Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski, w liście otwartym do dolnośląskich parlamentarzystów, przedstawili swoje obawy odnośnie proponowanych zmian w prawie oświatowym. Ich zdaniem wejście w życie przepisów rządowego projektu, potocznie zwanym „lex Czarnek”, negatywnie wpłynie na polskie szkolnictwo.

Stanowczo sprzeciwiamy się m.in. centralizacji szkoły oraz zmianom w zakresie odwoływania dyrektora. Ograniczanie kompetencji dyrektorów to bardzo szkodliwe działania. To się naprawdę może bardzo negatywnie odbić na naszych dzieciach oraz nauczycielach, którzy z wielką trwogą słuchają o tych zmianach – mówi Ewa Wolak, radna klubu Radnych Forum Jacka Sutryka – Wrocław Wspólna Sprawa, przewodnicząca Komisji Edukacji i Młodzieży i była nauczycielka.

Sygnatariusze listu podkreślają, że placówki oświatowe działają w różnych warunkach i w zróżnicowanych środowiskach. Nie można ich wrzucać do jednego worka. Obawiają się również obniżenia jakości kształcenia.

Proponowane zmiany zdecydowanie utrudnią pracę nauczycielom i dyrektorom. Sprzeciw budzi także zagrożenie powrotem do centralizacji władzy uderzającej w samodzielność szkoły jako instytucji publicznej. W dzisiejszych czasach szkole potrzebny jest spokój i poczucie bezpieczeństwa, a dyrektorom wsparcie i partnerstwo – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Dlatego też, na zakończenie listu samorządowcy apelują do dolnośląskich parlamentarzystów o absolutne odrzucenie projektu znowelizowanej ustawy o prawie oświatowym, tzw. „lex Czarnek”.

2 komentarze

  1. śmieć z wsiocławia Odpowiedź

    Dawno nie byłem w Wrocławiu ale jest po staremu. Dalej wali knyszą, wieśniakom wrocławskim wali z pod pach, nawet z pod butów wali skarpetkami. Pociągi autobusy tramwaje całe zasyfione. Kto te bydło spłodził?

  2. śmieć z wsiocławia Odpowiedź

    Każdy wrocławiak to szczochopij i kałożerca i nie myje się nigdy od 45 go roku tylko psy go wylizują…

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.