Do obowiązujących dotychczasowych regulacji: zamknięte pozostają szkoły i przedszkola, restauracje, miejsca rozrywki, punkty usługowe itp., doszły kolejne obostrzenia.

Ograniczone kontakty

W powiatach o wysokim wskaźniku zachorowań kontakty prywatne są ograniczone do spotkań tylko z osobami z własnego gospodarstwa domowego i maksymalnie z 1 osobą spoza własnego gospodarstwa domowego.

W powiatach, w których wskaźnik zachorowania przekracza 200 zakażeń na 100 tys. mieszkańców można przemieszczać się tylko w promieniu 15 km od swojego miejsca zamieszkania.

Skrócone ferie

W Saksonii szkoły, internaty szkolne, przedszkola i żłobki pozostaną zamknięte do końca stycznia 2021r. Jedynie przedostatnie i ostatnie klasy szkół ponadpodstawowych (klasy 9. i 10. Oberschule, klasy 11. i 12. w gimnazjach, klasy 12. i 13. w gimnazjach zawodowych, Fachoberschule) wrócą 18 stycznia na zajęcia do szkół.

Ferie zimowe w Saksonii rozpoczną się wcześniej i potrwają tydzień, czyli odbędą się w terminie od 1 do 6 lutego. Drugi tydzień ferii zimowych zostanie przeniesiony na Wielki Tydzień przed Wielkanocą, w związku z tym tegoroczna przerwa wielkanocna potrwa od 27 marca do 10 kwietnia.

Kwarantanna dla przyjezdnych

Przy powrocie do kraju z obszaru podwyższonego ryzyka, czyli np. Polski, obowiązywać będzie – obok obowiązkowej dziesięciodniowej kwarantanny – także przedstawienie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa (wykonanego najwcześniej na 48h przed wjazdem do kraju) bądź wykonanie go od razu po przyjeździe. Kwarantannę zakonczyć będzie można najwcześniej w piątym dniu po wjeździe na teren Niemiec po otrzymaniu negatywnego wyniku kolejnego testu.

Coraz więcej zakażonych

Z informacji opublikowanych na stronie sachsen.de wynika, że liczba zakażeń COVID 19 wciąż rośnie. Od pierwszego przypadku z 2 marca 2020 r., uzyskano łącznie 146 626 pozytywnych wyników testów na SARS CoV-2, a 6 stycznia 2021 r. okazało się, że jest ich aż 3667 więcej niż poprzedniego dnia.

W powiecie Goerlitz tylko wczoraj przybyło 246 nowo zakażonych koronawirusem, a w mieście, w ciągu 7 dni, pozytywnie zdiagnozowane zostały 153 osoby.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.