Żeby znaleźć się na 10 pozycji, trzeba mieć majątek szacowany na 890 milionów złotych. Znamy ranking najbogatszych Polek.

Takie zestawienia od 33 lat regularnie przygotowuje tygodnik „Wprost”. W tym roku na liście najbogatszych Polaków królował Tomasz Biernacki z majątkiem szacowanym na 15,3 mld zł. Biernacki, prezes szybko rozwijającej się sieci marketów Dino, zajął pierwsze miejsce na liście 100 najbogatszych Polaków. Tajemniczy miliarder może pochwalić się majątkiem wartym ponad 15 mld zł. Takie są przynajmniej szacunki. Na tej liście Bierancki zadebiutował w 2017 roku i wystarczyło mu 5 lat, żeby wspiąć się na jej szczyt.

Miejsce drugie zajął Michał Sołowow, a trzecie Zygmunt Solorz

Teraz poznaliśmy

ranking najbogatszych Polek.

Tak jak przed rokiem listę otwiera Dominika Kulczyk. To spadkobierczyni fortuny po Janie Kulczyku, filantropka i bizneswoman. W zestawieniu z 2021 r. jej majątek oszacowano na 8,3 mld zł. W ciągu roku bizneswoman dołożyła do tego kolejne 700 mln zł.

Miejsce drugie należy do Barbary Komorowskiej, jednej z największych producentek artykułów spożywczych w Polsce. Je imię stało się inspiracją do nazwania firmy Bakoma. Jej majątek to 2,2 mld zł, o 100 mln zł większy niż w poprzednim zestawieniu.

Na trzecim miejscu jest Małgorzata Adamkiewicz. To lekarka, endokrynolożka, która zbudowała firmę Adamed. Jej majątek wzrósł z 1,9 do 2 mld zł.

Top 10 najbogatszych Polek

1. Dominika Kulczyk – 9 mld zł

2. Barbara Komorowska z rodziną – 2,2 mld zł

3. Małgorzata Adamkiewicz – 2 mld zł

4. Grażyna Kulczyk – 1,9 mld zł

5. Katarzyna Frank-Niemczycka – 1,1 mld zł

6. Teresa Mokrysz – 1,1 mld zł

7. Urszula Siecińska – 933 mln zł

8. Elżbieta Kaczmarek – 900 mln zł

9. Zyta Olszewska – 900 mln zł

10. Anna Podniesińska – 890 mln zł

News4Media/fot. Piotr Porębski Wikipedia

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.