Majowy weekend na jeleniogórskich drogach trwa. Od 29 kwietnia do 1 maja br. na naszych drogach doszło do kilku kolizji, z których główną przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Jeleniogórscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne zatrzymali 5 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Zatrzymani mieli od 1 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto zatrzymali 2 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy oraz 1 mężczyznę, który kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Zatrzymali również nietrzeźwego rowerzystę. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany manatem w wysokości 2500 zł.

Ponadto od piątku do niedzieli jeleniogórscy policjanci zatrzymali 10 osób poszukiwanychdo odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa. Każda z nich, w celu uniknięcia zatrzymania ukrywała się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości.

30 kwietnia br. w Jeleniej Górze odbyło się XXIV Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy z okazji „Wiosny Cieplickiej”. Policjanci jeleniogórskiej drogówki czuwali nad bezpiecznym przebiegiem tego wydarzenia oraz dbali o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga
z gazu. Kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących limitów prędkości narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje
i innych uczestników ruchu drogowego.

1 Komentarz

  1. Motocykle i przerobione mustangi wyją od 2 dni po ulicachJeleniej a zwlaszcza wylotówce na Szklarską.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.