Miesiąc grudzień to wspaniały czas, który większość z nas spędzi w gronie rodzinnym. Będziemy mogli spotkać się z krewnymi, których nie widujemy na co dzień oraz nadarzy się okazja do opowiedzenia im o wszystkim, co działo się przez cały rok. Niestety, nie każdy będzie mógł cieszyć się tymi wspomnieniami w gronie najbliższych. Wiele osób będzie musiało spędzić te święta na łóżkach szpitalnych. Wśród chorych znajdują się również dzieci, które nie będą mogły ogrzać się w ten wyjątkowy czas ciepłem rodzinnym.

„Nie trzeba miliona, żeby stworzyć razem coś dobrego” – to motto, które przyświeca tegorocznemu, wyjątkowemu wydarzeniu. 6 grudnia o godz. 18:00 odbędzie się Mikołajkowy Koncert Charytatywny. Koncert odbędzie się w formie on-line na platformie Facebook. Koszt wirtualnego biletu to 27,99zł, a całość dochodu zostanie przekazana fundacji Czerwone Noski. Każdy bilet to cegiełka do zbudowania domu, w którym dzieci przebywające w szpitalu spędzą najbliższe Mikołajki.

A kim są Czerwone Noski?

Każdy z nas jako dziecko czekał na okres świąteczny, gdy zbiera się rodzina i Mikołaj/ Gwiazdor/ Pan Mróz zostawiają pod choinką prezenty. Nawet najmniejszy drobiazg budził na naszej twarzy uśmiech. Dla najmłodszych, ciężko chorych w szpitalach taki prezent przynoszą klauni z fundacji Czerwone Noski.

Fundacja Czerwone Noski od 10 lat pomaga dzieciom w szpitalach w całej Polsce. Profesjonalni klowni medyczni niosą radość tam, gdzie jest potrzebna najbardziej – są z wizytami na oddziałach szpitalnych – od onkologii po rehabilitację – przychodzą do dzieci w stanie śpiączki w Klinice Budzik, organizują szpitalne warsztaty cyrkowe dla dzieci z niepełnosprawnościami. Ułatwiają pracę personelu medycznego, są wsparciem dla rodziców i opiekunów małych pacjentów, redukują ich stres, zmniejszamy lęk. Skuteczność ich działań potwierdzają liczne badania naukowe. Niosą realną, konkretną pomoc, wyrażaną w najpiękniejszym języku świata – uśmiechu.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.