Marcin Zawiła – były poseł, były prezydent Jeleniej Góry, a ostatnio radny sejmiku i dyrektor Książnicy Karkonoskiej będzie reprezentował okręg wyborczy nr 2 w Senacie.

Wprawdzie nie wszystkie głosy zostały jeszcze zliczone, ale z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można już stwierdzić, że kandydat KO obejmie mandat senatora.

Z danych PKW wynika, że po zliczeniu głosów ze 152 obwodów (na 241) przewaga kandydata paktu senackiego nad obecnym senatorem wynosi 3831 głosów (28 043 : 24 212). Ta przewaga wprawdzie z czysto arytmetycznego punktu widzenie nie gwarantuje jeszcze wygranej, ale znaczenie ma z jakich obwodowych komisji wyborczych jeszcze napłyną głosy. To Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Podgórzyn, Kamienna Góra (miasto) i Jawor (miasto). M. Zawiła na pewno wygra w Jeleniej Górze) i w Szklarskiej Porębie, pewnie także w Podgórzynie. Wynik w Kamiennej Górze może być bliski remisu, natomiast w Jaworze pewnie Zawiła przegra. Jednak przewaga, którą już ma i głosy z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby dadzą mu mandat.

Gratulujemy Senatorze.

W powiecie karkonoskim Marcin Zawiła wygrał wyraźnie we wszystkich gminach. Rekord padł w Karpaczu, gdzie poprało go 2 082 wyborców, przy 861 wskazaniach na K. Mroza. To 53,99 do 22,33 proc. Także w gminie Jeżów poparcie dla M. zawiły przekroczyło 50 proc. Najgorszy wynik senator in spe zanotował w Satrej Kamienicy, gdzie tez wygrał, ale z poparciem „tylko” 45 proc. wyborców.

W powiecie złotoryjskim, gdzie zliczono już 100 proc. głosów wygrał K. Mróz, ale minimalnie, bo 378 głosami. Zawiła wygrał w mieście Złotoryja i Wojcieszowie. W gminie Świerzawa było blisko remisu. Na rzecz obecnego senatora PiS zdecydowało 12 głosów. K. Mróz wygrał w Pielgrzymce, Zagrodnie i gminie Złotoyja, przy czym w Zagrodnie rekordowo – 50,77 do 24,07 proc.

Ciekawe są wynik z gmin powiatu kamiennogórskiego. K. Mróz wygrał w gminie Marciszów, ale nieznacznie, a N. zawiła – również nieznacznie w gminie Lubawka. W gminie wiejskiej Kamienna Góra obu rywali pogodził Patryk Straus, wójt Kamiennej Góry, który wygrał tam, zdobywając 35,07 proc. głosów (które w większej części pewnie przypadłyby K. Mrozowi). W rywalizacji za placami wójta wygrał K. Mróz 1364 głosy do 1068.

W powiecie jaworskim wszystkie gminy zagłosowały za K. Mrozem. Najwyższe poparcie miał w Męcince – 46,59 proc.

Fot. FB Marcin Zawiła

3 komentarze

  1. Same dziady głosowały na kolejnego, swojego dziada, nieroba i lenia. Mróz, jaki by nie był, to chociaż udawał, że coś robi.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.