Marcin Zawół, pochodzący z Kowar, związany ze Szklarską Poręba absolwent tamtejszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego, a reprezentujący  MKS Karkonosze Sporty Zimowe, nasz ubiegłoroczny Mistrz Świata Juniorów Młodszych w sztafecie i wicemistrz w biegu pościgowym oraz złoty medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w sprincie zadebiutował wczoraj (8 stycznia) wraz z zakopiańczykiem Janem Guńką) w rywalizacji biathlonowej najwyższej rangi – w zawodach Pucharu Świata w Oberhofie.

Nasz zawodnik zajął z jednym pudłem 60 miejsce w sprincie na 10 km. Był najlepszy z Polaków, choć oprócz niego i Guńki (67.) startowali jeszcze doświadczeni  Grzegorz Guzik (77.) i Łukasz Szczurek (92.).

– Większych obaw nie miałem, bo przed przyjazdem do Oberhofu  zdawaliśmy sobie sprawę, że Puchar Świata to najtrudniejsze zawody  biathlonowe i nie liczyliśmy na jakieś wielkie występy. Chcieliśmy po  prostu sprawdzić ile odstajemy od najlepszych. Finalnie wyszło to  całkiem przyzwoicie, choć oczywiście pewne elementy są do poprawy. Jan  Guńka dobrze pobiegł, ale trzy kary na stojąco to trochę za dużo. Z kolei Marcin Zawół świetnie strzelił, ale za to jego bieg był słabszy. Jak na  debiut oceniam ich występ bardzo dobrze  – powiedział trener kadry młodziezowej Rafał Lepel, który start swoich podopiecznych śledził bezpośrednio na trasie.

Przed młodymi polskimi biathlonistami kolejne zadania. Obaj pobiegną na pierwszych zmianach sztafet mieszanych – Guńka w  czteroosobowej,  Zawół w parze z Anną Mąką w supermikście. Występ biathlonisty z Kowar można oglądać dzisiaj od godz. 14:45 w jednym z kanałów Eurosportu. W niedzielę Marcin Zawół wystartuje w biegu poscigowym.

– Zobaczą jak to jest rywalizować bezpośrednio z najlepszymi na  świecie. Będzie to dla nich kolejne wyzwanie i fajne doświadczenie do  zdobycia. Dlatego nie odpuszczamy również niedzielnego biegu pościgowego  z udziałem Marcina Zawoła i to pomimo, że wystartuje z wyraźną stratą  do przedostatniego zawodnika – ocenił Lepel.

1 Komentarz

  1. śmieć z wsiocławia Odpowiedź

    Apeluję do wszystkich złomiarzy w okolicy niszczących remontowaną linię kolejową do Sobótki. Nie rozbierajcie tej linii! Nie rozbierajcie świeżo wyremontowanych torów do Sobótki!! Nie rozbierajcie ich, tylko wysadzajcie!!! Będzie szybciej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.