Jeleniogórscy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali mieszkankę powiatu krakowskiego podejrzaną o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z których można uzyskać ponad 500 porcji handlowych. Do tego kierowca najprawdopodobniej był pod wpływem narkotyków.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 24-letnią mieszkankę powiatu krakowskiego podejrzaną o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. 24 lipca br. około godziny 3.00 policjanci pełniąc służbę w jednej z miejscowości gminy Stara Kamienica zauważyli pojazd marki Toyota, którego kierujący na ich widok zgasił światła i zaczął cofać. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 41-letni mieszkaniec Krakowa, który podróżował z 24-letnią pasażerką. W trakcie czynności okazało się, że kierujący pojazdem może znajdować się pod wpływem środków odurzających, a pasażerka posiadała znaczne ich ilości. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z których można uzyskać ponad 500 porcji handlowych.

Para została zatrzymana w policyjnym areszcie. 24-latka wczoraj usłyszała zarzut i została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających odpowie ona przed sądem, a grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Kierowcy pobrano krew do badań. Jeżeli potwierdzi ono, że 41-latek kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków, wówczas odpowie on za to przestępstwo.

Fot i info KMP Jelenia Góra (podinspektor Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.