Policjanci ze Szklarskiej Poręby i z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w związku z uprawą i wytworzeniem grzybów halucynogennych oraz posiadaniem znacznych ilości środków odurzających. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli marihuanę, z której można uzyskać ponad 3500 porcji handlowych oraz blisko 100 gram suszu grzybów halucynogennych. Ponadto okazało się, że jeden z nich dodatkowo odpowie za handel środkami odurzającymi. Teraz mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie i z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch 23-letnich mieszkańców powiatu karkonoskiego w związku z uprawą i wytworzeniem suszu grzybów halucynogennych oraz posiadaniem znacznych ilości środków odurzających.

22 czerwca br. funkcjonariusze pojechali na zgłoszenie dotyczące złego samopoczucia młodego mężczyzny. Zgłoszenie wskazywało na możliwy związek z zażywaniem narkotyków.

Po przybyciu na miejsce, policjanci zastali w mieszkaniu dwóch 23-letnich mieszkańców powiatu karkonoskiego. Był to właściciel lokalu oraz jego kolega. W trakcie interwencji, funkcjonariusze wyczuli silną woń marihuany, co skłoniło ich do podjęcia dalszych czynności na miejscu.

W wyniku przeszukania mieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości marihuany, z której można było uzyskać ponad 3500 porcji handlowych. Narkotyki były przechowywane między innymi w słoikach.

Mundurowi odkryli też, że mężczyźni uprawiali grzybnię, z której uzyskano blisko 100 gram suszu grzybów halucynogennych. Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, funkcjonariusze ustalili, że jeden z zatrzymanych zajmował się również sprzedażą narkotyków.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Trwa śledztwo, mające na celu ustalenie pełnego zakresu działalności przestępczej zatrzymanych oraz identyfikację potencjalnych odbiorców narkotyków.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz mają oni zakaz opuszczania kraju.

podinsp. Edyta Bagrowska

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.