Zmiana ma być początkiem nowej koncepcji zarządzania zamkiem. Nowym prezesem zamku Grodziec został historyk, menadżer kultury i nauczyciele Mariusza Garbera. Przed Grodźcem nowe wyzwania i nowe projekty.

Jako historyk i miłośnik zabytków obejmuję stanowisko prezesa zarządu spółki Zamek Grodziec z wielkim szacunkiem i pokorą, mając na uwadze, iż staję przed bogactwem dziewięciu wieków tradycji i wieloma pokoleniami ludzi, którzy włożyli ogrom trudu i pracy w to wspaniałe miejsce” – mówi nowy prezes Zamku Grodziec Mariusz Garbera.

Mariusz Garbera w latach 2009-2014 studiował na Uniwersytecie Wrocławskim, na kierunku historia, wybierając specjalizację nauczyciela historii i WOS-u. Osiągając wysokie wyniki w nauce, został stypendystą Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podczas studiów związał się również z mediewistyką, nieustannie rozwijając swoją pasję i wiedzę z zakresu historii średniowiecza.

W latach 2016-2017 ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, specjalizując się w zarządzaniu instytucjami kultury.

Po ukończeniu studiów rozpoczął również działalność samorządową i w latach 2014-2017 pełnił funkcję Radnego Gminy Kunice. Zawodowo pracował jako muzealnik i – rozwijając swoją pasję – jako popularyzator historii regionu organizował lekcje i wystawy muzealne oraz wykłady prelegentów z ośrodków akademickich. Jest autorem artykułów popularno -naukowych.

W latach 2019-2021 pełnił funkcję Dyrektora Muzeum Regionalnego w Chojnowie. Z placówką był jednak związany już kilka lat wcześniej, bo od 2015 roku – jako pracownik, asystent, a następnie adiunkt muzealny. Posiada również doświadczenie jako nauczyciel historii i wychowawca w placówkach szkolnych.

Mariusza Garberę wyróżnia wiedza merytoryczna – przede wszystkim historyczna, ogromna pasja i doświadczenie w zarządzaniu obiektem kultury, a to pozwoli stworzyć coś zupełnie nowego i zbudować nową jakość Zamku Grodziec – jako marki, jako obiektu turystycznego i jako obiektu kulturalnego” – mówi wójt Gminy Zagrodno Karolina Bardowska.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.