Wspólne zaangażowanie policjantów z garnizonów jeleniogórskiego i złotoryjskiego oraz strażników Karkonoskiego Parku Narodowego umożliwiło spełnienie marzenia Macieja. Chłopak, który cierpi na porażenie czterokończynowe chciał zdobyć Śnieżkę…

– Dzięki mundurowym, niepełnosprawny Maciek spełnił marzenie. Zdobył Śnieżkę. Policjanci z garnizonów w Jeleniej Górze i w Złotoryi, członkowie International Police Association -IPA, w trakcie wspólnego patrolu ze strażnikami Karkonoskiego Parku Narodowego w ramach działań „Bezpieczne wakacje” zorganizowali działania dodatkowe. Zabrali cierpiącego na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe chłopaka na patrol i pomogli zdobyć szczyt Śnieżki, co od zawsze było jego marzeniem.

Do akcji zadysponowano specjalistyczny pojazd do transportu medycznego, który zapewnił Maćkowi bezpieczny i komfortowy udział w patrolu, a nad jego dobrym samopoczuciem czuwał nieustannie opiekun medyczny. W ramach wspólnej służby, Maciek wraz z funkcjonariuszami policji i straży KPN, patrolował najpopularniejsze miejsca turystyczne w tej części Karkonoszy tj. okolice Kotła Małego Stawu, Równi pod Śnieżką, karkonoskich schronisk czy samej Śnieżki. Na szczycie, na Maćka oczekiwali członkowie IPA, którzy nagrodzili „zdobywcę ” upominkiem w postaci torby słodyczy za jego wytrwałość w dążeniu do realizacji marzeń.

Mundurowi z Regionu Jelenia Góra Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji ustalili z dyrektorem KPN Andrzejem Rajem, że raz w roku będą organizować podobną akcję i spełniać marzenia niepełnosprawnych pod hasłem „Razem na szczyt” – informuje Karkonoski Park Narodowy.

Fot i info KPN

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.