Restauracja miałaby stanąć przy ulicy Franciszkańskiej w Szklarskiej Porębie. Pomysł wybudowania w kurorcie pod Szrenicą McDonalds’a nie wszystkim się podoba. W sieci pojawiła się petycja z protestem.

„Działając w imieniu grupy mieszkańców -na podstawie udzielonego mi pełnomocnictwa, składam protest przeciwko podjętym działaniom  przez inwestora, zmierzającym do budowy na trenie nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Franciszkańskiej w Szklarskiej Porębie (teren byłego Kina Nefryt, działka gruntu nr 540/1, 540/2, 538/2) restauracji McDonalds”- czytamy w petycji.

Jej autorzy podkreślają, że w okolicy planowanej budowy znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych, prywatnych kwater, hoteli oraz domów i lokali mieszkalnych. Ich zdaniem sąsiedztwo takiej restauracji narazi na uciążliwy zapach zużytego tłuszczu, wzmożony ruch pojazdów – połączenie ul. Franciszkańskiej z drogą krajową nr 3- ul. Jedności Narodowej będzie notorycznie zakorkowane. Uważają, że dojdzie ponadto do zwiększenia hałasu, bo restauracja działałaby od wczesnych godzin rannych 7 dni w tygodniu. Podnoszą także, że „miejsce budowy tej restauracji to główna droga do i ze szkoły Mistrzostwa Sportowego! Miasto Szklarska Poręba powinno dbać i promować zdrowy styl życia (trasy narciarskie, biegowe, piesze) i sposób odżywiania się dzieci i młodzieży i nie powalać na to, żeby wjeżdżających do miasta turystów oraz mieszkańców witała restauracja typu fast food”.

Są zdania, że inwestycja odbije się również na lokalnych restauratorach, którzy będą musieli na co dzień zmagać się z fast foodem.

W sieci pojawiły się również inne głosy, mieszkańców i turystów zadowolonych, że McDonalds będzie Szklarskiej Porębie. Uważają, że pojawi się dzięki temu tańsza alternatywa wyżywienia. Chwalą kawę i frytki w tej restauracji. Dyskusja dopiero się rozkręca. Pod petycją podpisało się na razie 119 osób. Petycja jest dostępna w internecie na stronie petycjeonline.com.

6 komentarzy

 1. No fajnie, piszecie o petycji, a nie podajecie, gdzie można ją podpisać. Bo ja bym chętnie podpisał. Chyba gazetka ma ochotę na frytki na starym oleju i kawę, dlatego nie podaje więcej informacji na temat petycji.

  • taaaa …. Panu Januszowi trzeba pokazać palcem, niby zaangażowany ale sam nie poszuka … społecznik …

 2. Ja zwykle ból d… części mieszkańców. „MY CHCEMY SKANSENU! PRZEBIERZEMY SIĘ ZA WALONÓW I TAK BĘDZIMY SIĘ TERAZ NOSILI!” Ciemnogród!

 3. mieszkaniecMarysin Odpowiedź

  nie widzę w tym nic złego, będzie sporo pracy przy tym, dostawcy będą mieli co robić, a konkurencja co sprzedaje pizze za 30 złotych, czy 6 pierogów za 50, kawę po 15 złotych, dostanie potężnego zapalenia końcowego otworu przewodu pokarmowego, parkingu nie wymaga niech z buta wszyscy tam chodzą, byle tylko nie śmiecili

  • mieszkaniecMarysin Odpowiedź

   nawet dopowiem sam sobie, chcieliśmy Krupówek to teraz będziemy mieć komplet, ciupagi, misie, oscypki, kicz, wieś tańczy i śpiewa, cośmy zrobili z tym miastem, jak widzę jak wygląda Harrahov, jaką ma infrastrukture sportową, ustawy krajobrazowe, ustawe o warunkach zabudowy, to chce się płakać, za 10 lat ludzie przestaną do Szklarskiej przyjechać, powiedzą że im się już znudziła, i zostaniemy z tymi MIKROapartamentami, zniszczoną infrastrukturą i środowiskiem, jak przez następne 10 lat gówno będzie płynąć ciągle w Kamiennej

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.