Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z posiadaniem przez nich środków odurzających, w tym jeden posiadał znaczne ich ilości. W mieszkaniach zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli metamfetaminę oraz marihuanę, a środki te znalazła Modena-pies do wyszukiwania zapachów narkotyków.

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lata podejrzanych o posiadanie środków odurzających, w tym jeden z nich odpowie za posiadanie znacznych ich ilości – przekazuje Edyta Bagrowska oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze. – Funkcjonariusze prowadząc czynności w związku ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że 22-latek i 24-latek mogą posiadać w mieszkaniach środki odurzające. W czynnościach w miejscach zamieszkania obu mężczyzn uczestniczyła Modena- pies do wyszukiwania zapachów narkotyków wraz ze swoim przewodnikiem. Modena zarówno w jednym, jak i drugim lokalu znalazła miejsca, w których jeleniogórzanie ukryli narkotyki. 22-latek marihuanę schował w „jajku niespodziance”, a drugi z mężczyzn w lodówce. Policjanci zabezpieczyli metamfetaminę oraz marihuanę, z których można uzyskać ponad 130 porcji handlowych.

Modena jest 5-letnim owczarkiem belgijskim. Jest to pies specjalistyczny do wyszukiwania zapachów narkotyków, po przeszkoleniu w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach. Wykorzystywany do działań na terenie całego województwa dolnośląskiego do przeszukań pomieszczeń, samochodów i innych obiektów.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają czy mężczyźni nie zajmowali się ich dystrybucją.

Jeleniogórzanie za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Starszemu z mężczyzn za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a drugiemu z zatrzymanych do lat 3.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.