Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3 promile. W takim stanie mężczyzna kierował pojazdem osobowym i jechał z partnerką w ciąży. Nieodpowiedzialny kierowca za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 23-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego.

1 lutego 2022 roku, około godziny 18.00 policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że w Podgórzynie kierujący pojazdem osobowym uderzył w drzewo.

Jak ustalili funkcjonariusze, 23-letni kierujący pojazdem osobowym marki Peugeot w Podgórzynie, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem, uderzył w drzewo, a następnie wpadł w krzaki. Okazało się, że mężczyzna jechał wraz z partnerką, która był w ciąży. Kobieta trafiła do szpitala na badania. Na szczęście okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń. W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli od kierowcy wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile.

-Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy policji w Jeleniej Górze.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.