Pojawiające się na portalach sprzedażowych czy społecznościowych oferty „oddam za darmo” oczywiście nie zawsze są oszustwem, ale warto być wobec nich szczególnie podejrzliwym i ostrożnym, bo mogą doprowadzić do utraty sporych pieniędzy. Przekonała się o tym mieszkanka Karpacza.   

– Do komisariatu policji w Karpaczu zgłosiła się kobieta, która  na jednym z portali społecznościowych znalazła ogłoszenie dotyczące oddania za darmo zabawki dla dziecka. Jedyne co należało zrobić to opłacić koszt przesyłki. Pokrzywdzona skontaktowała się z ogłoszeniodawcą, który przesłał jej w wiadomości e-mailowej instrukcję oraz link do strony bankowości elektronicznej – opowiada Edyta Bagrowska oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze. – Kliknięcie w ten link było konieczne w celu opłaty kosztów przesyłki przez zgłaszającą. Niezbędne było także podanie danych do zalogowania się do banku. Strona, która się wyświetliła była niemal identyczna jak autoryzowana strona bankowości elektronicznej, w związku z czym nie wzbudziło to jej podejrzeń. Kiedy ponownie zalogowała się do banku, zorientowała się, że z jej konta zniknęło nie niespełna 13 zł, ale blisko 900 zł.

Policjanci  z Karpacza prowadzą czynności w tej sprawie i jednocześnie apelują o ostrożność w transakcjach online. Należy unikać klikania w nieznane linki, ponieważ oszuści w ten sposób wyłudzają dane i „czyszczą” konta bankowe.

Fot. domena publiczna

2 komentarze

  1. Największy złodziej w Karpaczu to Reshke wraz z Sławomirem Papierzańskim. A tą sprawę umorzą.

  2. Niektórzy tylko na cudzy koszt Odpowiedź

    A miało być na dobre i złe, ale za mało zarabiał jeden z partnerów tegoż związku, bagatela prawie jak Prezydent Miasta, ale to było za mało i za mamo ponadto zaczęło się tez okradanie rodziny. … Na kogo taka persona wychowa dzieci wciągając w swoje niecne gierki, by osiągnąć swój cel.- uczknąć jeszcze więcej uczciwemu..,,Nie pomoże puder róż …. , a czas kończyć z manipulacją , czas na poniesienie konsekwencji dopuszczanej się nie tylko podłości….,, tym razem i nepotyczne układy nie pomogą… Należy piętnować , a nawet wskazywać ludzi łamiących prawo, krzywdzących innych, by omijać ich szerokim łukiem i mieć się ma baczności , gdy się gdzieś pojawiają

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.