Brak miejsc parkingowych na Zabobrzu, to pretensja mieszkańców zgłaszana od lat. Zapowiedzi powiększenia ich liczby też pojawiają się od jakiegoś czasu. Wreszcie oczekiwania zostaną zrealizowane. Z przewidzianych 96 miejsc parkingowych (w tym 6 dla niepełnosprawnych) 75 sfinansuje JSM, a miasto 21. TO oznacza, że na budowę parkingu miasto wyłoży 272 tys. zł. a spółdzielnia 620 tys. Budowa ma ruszyć już w najbliższy poniedziałek i, jeśli pogoda pozwoli, zostanie zakończona do końca listopada.

Spokojni mogą być miłośnicy drzew i zieleni. Z zapowiedzi prezydenta wynika, że nowy parking nie ograniczy dostępnych dla mieszkańców terenów zielonych na Zabobrzu, a przy tym nie będzie oznaczał wielkiej, betonowej płaszczyzny, bo nawierzchnię stanowić będą ażurowe płyty pozwalające na wsiąkanie w glebę wód opadowych.

Prezes JSM przyznał, że budowa parkingu nie zaspokoi całkowicie zapotrzebowania mieszkańców. Aut wciąż przybywa, a miejsca nie. Trzeba przy tym godzić potrzeby mieszkańców zmotoryzowanych i tych, którzy samochodów nie mają, a oczekują dostępu do skwerów, parków, szeroko pojętych terenów zielonych, dlatego następnym „celem parkingowym” jest znalezienie inwestora, który zdecyduje się na sfinansowanie parkingu wielopoziomowego.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.