Już w najbliższy piątek rozpocznie się kolejne seria gier na boiskach Ekstraklasy. O godzinie 18:00 Miedź Legnica zainauguruje rozgrywki 5. kolejki w starciu z Zagłębiem Lubin. Kto lepiej poradzi sobie w pojedynku derbowym?

Miedź Legnica vs Zagłębie Lubin

Przed rozpoczęciem tego sezonu analitycy zakładów bukmacherskich uznawali Miedź Legnica za najmocniejszego z beniaminków. Na ten moment nie ma to jednak pokrycia w występach tego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Miedź do tej pory zdobyła najmniej punktów ze wszystkich drużyn, które awansowały do Ekstraklasy – zaledwie 1. Piłkarze tego zespołu po 3 rozegranych meczach znajdują się w strefie spadkowej, jednak w przypadku wygranej z Zagłębiem powinni wydostać się z tej niekorzystnej pozycji.

W poprzedniej serii gier piłkarze tego zespołu zagrali na wyjeździe z liderem tabeli. Trzeba przyznać, że Miedź długimi fragmentami tej rywalizacji stawiała opór, ale w końcówce musiała się otworzyć, co wykorzystali gospodarze. Obecnie jednym z największych problemów tego zespołu jest aspekt gry defensywnej. Beniaminek z Legnicy stracił do tej pory aż 7 bramek, co jest jednym z najgorszych wyników w całej stawce. Gorszym rezultatem może się pochwalić jedynie Warta Poznań.

Zagłębie Lubin również nie będzie pozytywnie wspominać ostatniego meczu ligowego. Miedziowi mieli szansę, aby pokonać Lecha Poznań przed własną publicznością, ale ostatecznie nie potrafili dowieźć korzystnego rezultatu i spotkanie zakończyło się remisem. Patrząc na kursy przygotowane przez

zakłady bukmacherskie

na to spotkanie – nie jest to najgorszy rezultat dla tego zespołu, ponieważ Lech był zdecydowanym faworytem, jednak niedosyt pozostał. Aktualnie podopieczni Piotra Stokowca mają na koncie 5 wywalczonych punktów po 4 rozegranych meczach.

Zakłady bukmacherskie

Przejdźmy jednak do tego, co prognozują zakłady bukmacherskie na ten pojedynek. Miedź Legnica w każdym z do tej pory rozegranych meczów straciła przynajmniej jednego gola. Dodatkowo 3 ostatnie rywalizacje z udziałem tego zespołu zakończyły się wynikiem btts. W przypadku Zagłębia Lubin statystyki są praktycznie przeciwne. Miedziowi do tej pory zdobyli zaledwie 2 bramki w 2 ostatnich meczach ligowych i tylko jeden mecz tego zespołu, a konkretnie z Lechem Poznań zakończył się wynikiem btts. Warto również podkreślić, że wszystkie z meczów Ekstraklasy w wykonaniu tego zespołu miały underowe zakończenie.

Moje przewidywania na to spotkanie, według oferty zakładów sportowych PZBuk to: -2,5 gola. Spodziewam się, że z uwagi na derbowy charakter tej rywalizacji nie będzie tutaj zbyt wielu goli, a można również skusić się na linię związane z żółtymi kartkami.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów z tematyki piłki nożnej, to

kliknij tutaj!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.