Pierwsze spotkanie integracyjne między seniorami i młodzieżą z Lubania oraz okolic, dotyczące projektu międzypokoleniowego “Za Moich Czasów” finansowanego przez Europejski Korpus Solidarności odbyło się pod koniec maja. Poprowadzone zostało przez liderów z lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych przy wsparciu Stowarzyszenia Południowo-Zachodniego Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”.

O godzinie 10.00 w sobotni poranek wszyscy uczestnicy zebrali się w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, udostępnionej dzięki dobroduszności dyrektora szkoły – Renaty Czuj.

Pierwsze minuty upłynęły na przekazaniu ogólnych informacji dotyczących projektu – założeń oraz planu działania na najbliższe tygodnie. Po części oficjalnej przyszedł czas na zapoznanie się uczestników i wspólną zabawę. Rywalizacja momentami była niezwykle zacięta, ale ostatecznie, każdy skończył z uśmiechem na twarzy.

Podobna atmosfera gry i zabawy towarzyszyła w niedzielę, gdzie zawodnicy podzieleni na dwie grupy musieli wykazać się wiedzą ogólną oraz z zakresu muzyki i filmów, zarówno z drugiej połowy ubiegłego wieku, jak i współczesnych trendów.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.