Z powodu pandemii uroczystości były skromniejsze. Bez pocztów sztandarowych, udziału młodzieży, mundurowych i szerokiej reprezentacji kombatantów.

To szczególna okazja i wyjątkowe miejsce żeby upamiętnić tych, którzy 1 września podjęli ten wielki wysiłek obrony ojczyzny. Wielka, przeważająca była przewaga hitlerowskich Niemiec i stało się jak się stało. Wrzesień był bardzo tragiczny, zebrał ogromne żniwo, ale była to także wielka nauka historyczna dla społeczeństwa, które później przeżyło wiele lat okupacji. Przede wszystkim chcemy złożyć wielki hołd i szacunek bohaterom września jak i bohaterom dalszych walk o niepodległość Polski „– mówił podczas uroczystości płk. Marek Gołębiowski, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników RADAR.

W okolicznościowych przemówieniach podkreślano, jak ważna jest pamięć o tych trudnych wydarzeniach sprzed wielu lat. Na koniec części oficjalnej zaproszeni goście złożyli kwiaty pod pomnikiem. Osobom zasłużonym dla kombatantów wręczono odznaczenia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.