12 kwietnia bieżącego roku, pełniący obowiązki Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim młodszy inspektor Jarosław Baran spotkał się z Panem Mateuszem, aby osobiście podziękować za wzorową obywatelską postawę, jaką wykazał się mieszkaniec Gryfowa Śląskiego. Dzięki spostrzegawczości Pana Mateusza udało się odnaleźć i przekazać rodzinie zaginionego, schorowanego mężczyznę.

30 marca br. policjanci z powiatu lwóweckiego prowadzili poszukiwania zaginionego mężczyzny, który wyszedł z domu i nie skontaktował się z rodziną. W mediach opublikowany został plakat z wizerunkiem zaginionego i najważniejszymi informacjami  na jego temat. Ten komunikat widział również Pan Mateusz, który wracał pociągiem do Gryfowa Śląskiego, gdzie mieszka. Dzięki swojej spostrzegawczości rozpoznał poszukiwanego i niezwłocznie skontaktował się z Policją przekazując tą informacje, a także nawiązał kontakt z mężczyzną upewniając się, że to na pewno ta osoba.

Na dworcu kolejowym na mężczyzn już czekali funkcjonariusze oraz syn zaginionego, któremu przekazano pod opiekę poszukiwanego tatę.

Postawa Pana Mateusza zasługuje na wielki szacunek i uznanie, co szef lwóweckich policjantów wyraził w liście gratulacyjnym. Jak zaznaczył, to właśnie dzięki takim osobom, funkcjonariusze zyskują przekonanie, że nie są sami, którym zależy na życiu, zdrowiu i bezpieczeństwie innych osób.

Za KPP Lwówek Śląski

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.