Było pięknie. Jak zawsze, choć w szczególnych warunkach, jakie nie sprzyjają spotkaniom. Brawo mikołajowa drużyna pod wodzą Dariusza Milińskiego, która zafundowała dzieciakom z Pławnej moc świątecznych wrażeń i górę prezentów!

Za oknem zimowo, a w Grodzie Rycerskim ciepło bijące od twórców bajkowej krainy i rozpalone serca dzieciaków wpatrzonych w teatralne cuda, śpiewających świąteczne piosenki i obierających paczki od Mikołaja, obdarowującego wszystkich uczestników wyczekiwanego wydarzenia. Mikołajki w Pławnej organizowane tradycyjnie 6 grudnia przez zjawiskowego artystę Dariusza Milińskiego oraz jego rodzinę i przyjaciół są wspaniałym działaniem dobroczynnym.

W tym roku spotkanie z Mikołajem wzbogacił spektakl lalkowy Teatru Małe Mi, koncerty dziecięcych zespołów Agatki z Płóczek oraz z miejscowej szkoły i przedszkolaków. Oprócz paczek ze słodkościami wręczanych każdemu dziecku, były też nagrody laureatów świątecznego konkursu plastycznego, organizowanego wspólnie z miejscową szkołą.

Wcześniej na dorocznej aukcji mikołajkowej przeprowadzonej 1 grudnia zlicytowany został jeden z najnowszych obrazów Dariusza Milińskiego, przygotowany specjalnie na tę okazję.

Więcej o mikołajkowej akcji i wynikach licytacji obrazu w publikacjach, do których odnośniki znajdują się poniżej oraz w Nowinach Jeleniogórskich z 7 grudnia 2021.

Tekst i zdjęcia: Daniel Antosik

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.