Tam także, wieczorem, widzowie oglądali zdigitalizowany i zrekonstruowany film Pan Tadeusz z 1928r. z muzyką na żywo Marcina Pukaluka.

To było pierwsze takie wydarzenie na rynku we Wleniu. Goście podziwiali nie tylko Dariusza Milińskiego przy pracy, ale także zachwycali się odnowionym pomnikiem Gołębiarki oraz nową nawierzchnią placu.

Dariusz Miliński, który świętuje 50- lecie twórczości, w galerii OKSiT we Wleniu otworzył swoją wystawę „Pamiętnik ulicznika”. Artysta nie ukrywał sentymentu do Wlenia i okolic, które jako mieszkaniec Pławnej zna bardzo dobrze i wiele miejsc można zobaczyć na jego obrazach. Ze swadą opowiadał o swoich pomysłach, postaciach i historiach, które snuje w swoich dziełach. – Śledzę twórczość Dariusza Milińskiego od wielu lat i nie wyobrażam sobie lepszego otwarcia wleńskiego lata i cyklu imprez na rynku – mówił Artur Zych, burmistrz Wlenia.

Wystawa „Pamiętnik ulicznika” na której można obejrzeć najnowsze obrazy i rysunki Dariusza Milińskiego, będzie prezentowana  w galerii Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki we Wleniu do końca sierpnia.

Sobotnie wydarzenie to niejedyne letnie atrakcje we Wleniu. Można już rezerwować sobie czas na kolejne pokazy filmowe w rynku  oraz projekcje w Kinie za Rogiem Jutrzenka. 1 sierpnia (sobota) zaplanowano transmisję z Najpiękniejszej Domówki Świata czyli Pol’and’Rock Festiwal 2020 w Kostrzynie. Początek o godz. 14. W wakacyjnym kinie plenerowym w rynku  kolejny pokaz odbędzie się 22 sierpnia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.