W pierwszy weekend września w Szklarskiej Porębie rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Nordic Walking. Wystartować można w zawodach indywidualnych 3 września albo 4 września w 4-osobowej sztafecie. Dystanse zmagań indywidualnych to 5, 10 i 21,1 km.

Mistrzostwa mają formułę otwartą. Udział w zawodach może wziąć każdy uprawiający nordic walking. Niezależnie od przynależności klubowej, organizacji, reprezentowanego kraju. Organizatorzy zapraszają również zawodników niezrzeszonych.

Na listach startowych jest już ponad tysiąc zawodników z 16 państw: Polski, Łotwy, Litwy, Czech, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Ukrainy, Francji, RPA, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Hiszpanii, Estonii, Chorwacji oraz Włoch.

Wystartować można w zawodach indywidualnych 3 września albo drugiego dnia mistrzostw, 4 września w 4-osobowej sztafecie. Dystanse zmagań indywidualnych to 5, 10 i 21,1 km.

Tytuł Mistrza Świata INWA można zdobyć w ponad 40 kategoriach: od dzieci w wieku 8-13 lat, po seniorów 80+, a także w kategoriach osób z niepełnosprawnością A lub B. W każdej kategorii przyznane zostaną medale: złoty, srebrny i brązowy.

Po raz pierwszy w historii dyscypliny Nordic Walking rozegrana zostanie rywalizacja o sztafetowe Mistrzostwo Świata INWA na dystansie 4×5 km. Zawodnicy klasyfikowani będą w kategoriach: męskiej, żeńskiej oraz mikstach — 2 kobiety i 2 mężczyzn, a także mikstach 60+.

Zawody odbywać się będą na stokach Szrenicy w Szklarskiej Porębie, tuż pod wyciągami kolei krzesełkowych Sudety Lift.

Informacje, regulaminy, zapisy

W programie towarzyszącym mistrzostwom odbędą się przed zawodami, 1 i 2 września są atrakcyjne wycieczki do Karkonoskiego Parku Narodowego. Dzięki współpracy z dyrekcją KPN oraz operatorem Ski Areny Szrenica — Sudety Lift, zarejestrowani zawodnicy mają do wyboru aż 10 wycieczek w bardzo atrakcyjnych cenach. Opłata regularna wynosi 46 zł, lecz dla zawodników — tylko złotych 17 zł.

RAMOWY PROGRAM GODZINOWY ZAWODÓW

piątek 2 września 2022 r.

godziny 16-20 / działalność biura zawodów

godzina 18 / ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata, przemarsz reprezentacji narodowych na Stadionie Miejskim im. Wiesława Kiryka w Szklarskiej Porębie

sobota 3 września 2022 r.

godziny 8-16 / działalność biura zawodów

godzina 10 / start na dystansie 21,1 km

godzina 11 / start na dystansie 10 km

godzina 1330 / ceremonie wręczenia nagród i wyróżnień dystansu 10 km

godzina 14 / ceremonie wręczenia nagród i wyróżnień dystansu 21,1 km

godzina 16 / start na dystansie 5 km

godzina 18 / ceremonie wręczenia nagród i wyróżnień dystansu 5 km

niedziela 4 września 2022 r.

godziny 8-930 / działalność biura zawodów

godzina 10 / start sztafet narodowych 4 × 5 km

godzina 1330 / ceremonie wręczenia nagród i wyróżnień sztafet

godzina 14 / ceremonia zakończenia MŚ

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.