Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży odbywają się po raz pierwszy. Młodzi Polacy włączają się w ten sposób do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości kraju.

Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na sześć obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskiej kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat”. Zebrane dane pozwolą zidentyfikować najważniejsze potrzeby młodych Polek i Polaków także opracować plan najbardziej skutecznych i nowoczesnych rozwiązań, które na te potrzeby odpowiedzą.

Jest to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmiemy dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia.

Konsultacje dla województwa dolnośląskiego rozpoczną się 11 marca br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod adresem: https://strategiadlamlodych2.webankieta.pl/. Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 9 marca (wtorek) do godziny 23:59.

Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie video konferencji poprzez platformę Zoom.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.