Temat tegorocznej edycji to „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Urząd miasta zaprosił szkoły, przedszkola, instytucje do posprzątania wybranych przez siebie terenów (obszar wokół przedszkola, szkoły, placu zabaw, łąki itp.). Dla czestników akcji przygotowano worki i rękawice. Tych pierwszych wydano około 6 tys. , drugich – około 5 tys. par. W sumie udział w sprzątaniu świata zadeklarowało niespełna 3 tys. osób. To mniej niż w latach ubiegłych

Obok „Sprzątania Świata” zorganizowana będzie akcja Kwiaty za elektroodpady, w ramach której planuje się podstawienie w trzech miejscach miasta mobilnego PSZOK, gdzie będzie można oddać elektroodpady, w zamian za co będzie można otrzymać sadzonkę kwiata. Mobilny PSZOK będzie stacjonował w poniższych terminach i lokalizacjach:
18.09.2020 r. – Plac Ratuszowy, od godziny 14:00 do godziny 18:00
19.09.2020 r. – pętla Kiepury, od godziny 10:00 do godziny 14:00,
20.09.2020 r. – Osiedle Orle, od godziny 10:00 do godziny 14:00.

W związku z nadzwyczajną w tym roku sytuacją, związaną z pandemią wirusa SARS CoV 2, w celu zachowania bezpieczeństwa uczestników zaleca się, aby osoby biorące udział w akcji podzielone były na grupy, składające się ze społeczności, która ma ze sobą kontakt na co dzień. Zaleca się również zachowanie bezpiecznego dystansu, niemniej jednak, w sytuacji kiedy nie będzie to możliwe, konieczne będzie używanie maseczek ochronnych. Urząd nie wyposaża uczestników w maseczki ochronne.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.