W poprzednich dwóch dobach w regionie raportowano nowych zakażeń 41 w piątek i 33 w sobotę. Dziś jest ich nieco mniej, bo 30. Niepokojące jest to, że wszystkie nowe infekcje potwierdzono w Jeleniej Górze, powiecie jeleniogórskim i powiecie bolesławieckim, czyli tam, gdzie ostatnio rozwój epidemii jest najbardziej dynamiczny.
Trzeci dzień z rzędu mamy gwałtowny wzrost ilości zakażonych w powiecie bolesławieckim. Dziś to przede wszystkim wynik sytuacji w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym i stacjonarnym hospicjum w Nowogrodźcu. Burmistrz miasta opublikował komunikat:
– Według stanu na dzień 19 kwietnia 2020 r., po przeprowadzonych badaniach wśród wszystkich pacjentów Zakładu Opieki Paliatywno- Hospicyjnej oraz Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego prowadzonych przez SPZOZ łącznie u 23 pacjentów potwierdzono zakażenie koronowirusem, na łączną liczbę pacjentów wynoszącą 70 osób. Powtórne badania zostaną wykonane w najbliższych czasie w uzgodnieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Bolesławcu oraz szpitalem jednoimiennym w Bolesławcu.
Stan hospitalizowanych pacjentów jest stabilny, pacjenci w dalszym ciągu nie wykazują objawów choroby COVID-19.
Ogólna liczba zakażeń wśród pracowników wynosi 14 osób na łączną liczbę 60 osób. Nadal trwają badania personelu.
Udzielanie świadczeń medycznych jest zabezpieczone przez 11 osobowy personel, który pozostaje z pacjentami. Pragniemy wyrazić naszą największą wdzięczność oraz szacunek za zaangażowanie oraz poświęcenie.
Dobre informacje dotyczące jeleniogórskiego pogotowia przekazał rzecznik marszałka województwa Michał Nowakowski. Dotarły wyniki pierwszych 30 testów przeprowadzonych u pracowników i wszystkie były negatywne. To oznacza, że pogotowie raca do normalnej pracy.
Wśród osób z negatywnym wynikiem jest dyrektor PR Nikolaj Lambrinow. On z kolei może rozpocząć pełnienie obowiązków dyrektora jeleniogórskiego szpitala (powierzone mu do 11 maja).
W sumie w pogotowie przebadano blisko 80 osób. Kolejne wyniki spodziewane są jutro.
 

Aktualne liczby potwierdzonych zakażeń w powiatach regionu:
Jelenia Góra – 119 (+9)
powiat jeleniogórski – 42 (+2)
powiat bolesławiecki – 69 (+19)
powiat kamiennogórski – 4
powiat lubański – 30
powiat lwówecki – 14
powiat złotoryjski – 9
powiat zgorzelecki – 7

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.