Tegoroczne Gminne Święto Plonów 2023 odbędzie się na wleńskim rynku w sobotę 16 września. Stoiska sołeckie i promocyjne, wyroby rękodzielnicze, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, swojskie jedzenie, gry i zabawy dla najmłodszych, konkurs koszy sołeckich i ogrodowych – to tylko niektóre z wielu atrakcji, które zostały przygotowane przez organizatora wydarzenia – gminę Wleń, aby uświetnić obchody tegorocznego święta sołectw, rolników i gospodarzy.

Święto Plonów we Wleniu jest uroczystością dziękczynną za tegoroczne zbiory rolników, sadowników oraz działkowców Gminy Wleń. Rozpocznie się mszą św. podczas której jako wspólnota podziękujemy za płody ziemi i codzienny chleb. Późniejsze występy artystyczne, kiermasze, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, lokalnych wytwórców oraz konkursy to równie potrzebne elementy promocji i rekreacji. Organizacja Święta Plonów jest bardzo ważnym elementem podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej. Jan Paweł II wskazywał jasno: Pozostańcie wierni tradycjom waszych praojców. Oni, podnosząc wzrok znad ziemi, ogarniali nim horyzont, gdzie niebo łączy się z ziemią, i do nieba zanosili modlitwę o urodzaj, o ziarno dla siewcy i ziarno dla chleba (…). Pozostańcie wierni tej prastarej tradycji! Ona wyraża najgłębszą prawdę o sensie i owocności waszej pracy.

Tegoroczne obchody rozpoczną się o godz. 13.30 Mszą św. dziękczynną na wleńskim rynku. Jeszcze przed uroczystym otwarciem Święta Plonów o godz. 15.00, któremu towarzyszyć będzie lot wleńskich gołębi, swój program artystyczny zaprezentują dzieci z Przedszkola Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej.

Po części oficjalnej oraz przywitaniu gości, wszystkie dzieci zapraszamy na sceniczny blok atrakcji dla najmłodszych. Podczas godzinnego bloku animacji nie zabraknie mini disco show, tańców dla dzieci i dorosłych, występu szczudlarza oraz zajęć kuglarskich takich jak: nauka obsługi poi, chodzenia na szczudłach, obsługa talerzy cyrkowych. A wszystko to z efektem WOW.

Lubiących wyzwania zapraszamy do udziału w zabawnych konkursach z nagrodami. Wśród nich: jedzenie pączka na czas, sadzenie ziemniaków, bieg z balonem napełnionym wodą oraz inne. Nagrodami w konkursach są artykuły gospodarstwa domowego oraz drobny sprzęt elektroniczny. Najlepsi w konkurencjach otrzymają również wejściówki oraz vouchery do lokalnych i regionalnych atrakcji turystycznych ufundowane przez Partnerów wydarzenia. Osoby biorące udział w konkursach powinny mieć ukończone 10 lat. Zapraszamy do zapoznania się z właściwym Regulaminem konkursów dostępnym w załączniku powyżej. Punkt programu zaplanowano na godz. 16.30.

Bardzo ważną częścią tegorocznego Gminnego Święta Plonów jest uhonorowanie osób „Zasłużonych dla sołectw”. Zasłużeni, którzy odbiorą w ten dzień podziękowania, wytypowani zostali przez sołtysów poszczególnych miejscowości. W tym samym czasie rozstrzygnięty zostanie konkurs na Najpiękniejszą posesję w Gminie Wleń edycja 2023 oraz Konkurs na najbardziej okazały kosz sołecki.

O godz. 18.00 scena należeć będzie do SENIOREK Z DOLINY BOBRU, które pod przewodnictwem Anny Komsty zaprezentują niezapomniany występ o ludowym charakterze pt.: „Zielony mosteczek”. Występy estradowe SENIOREK Z DOLINY BOBRU towarzyszą mieszkańcom Wlenia podczas wielu ważnych wydarzeń lokalnych.

O godz. 19.00 MACIEJ SMOLIŃSKI SHOW, czyli koncert prezentera POLO TV. Zapraszamy na godzinne muzyczne show pełne amerykańskich akcentów. Maciej Smoliński to jedyny taki człowiek w świecie muzyki tanecznej. Od 12 lat jest prezenterem najchętniej oglądanej telewizji muzycznej w Polsce – Polo TV. Jego teledyski nagrywane są w Stanach Zjednoczonych. Wokalista dysponuje specjalnym programem Złotych Polskich Przebojów, podczas którego śpiewa hity Krzysztofa Krawczyka, Andrzeja Rybińskiego, Maanam i Eleni.

Wokalista przygodę z muzyką rozpoczął w lipcu 2015 roku zaskakując wszystkich fanów muzyki tanecznej piosenką „Zakochaj się we mnie” w duecie z zespołem Exaited, za którą otrzymał Grand Prix 2015 na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Jego solowy singiel „Ile bym dał” zobaczyło już ponad 6 milionów osób na Youtube i zdobył status Złotej Płyty.

Gwiazdą wieczoru tegorocznej edycji Gminnego Święta Plonów będzie znany już wleńskiej publiczności GABRIEL FLESZAR, który wystąpi ze swoimi ponadczasowymi hitami: „Kto panem, kto sługą”, „Kroplą deszczu”, „Bilet do nieba” oraz innymi. Początek koncertu zaplanowany jest na godz. 20.30.

Po koncercie rynek rozświetlą płomienie ognia dzięki występowi artystycznemu tancerzy ognia i światła IRRBLOSS, którzy już po raz kolejny zaprezentują swoje autorskie choreografie. Zapraszamy na IRRBLOSS w nowej odsłonie! Podczas pokazu prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości oraz stosowanie się do komunikatów Organizatora dot. zachowania bezpieczeństwa.

Śladem lat ubiegłych, program zakończymy Muzycznym Radio Party, czyli zabawą disco pod chmurką. Spragnionych dobrej zabawy zapraszamy na brukowy parkiet ok. godz. 22.00. Właśnie o tej godzinie rynek wypełni się dynamiczną muzyką taneczną oraz dyskotekowymi światłami.

Gminne Święto Plonów 2023 we Wleniu swoją obecnością uświetnią stoiska Nadleśnictwa Lwówek Śląski z grami i zabawami dla najmłodszych oraz Przedsiębiorstwa Wodnego i Kanalizacyjnego w Bolesławcu, które serwować będzie dobrą, zdrową wodę. Swój punkt terenowy wystawi również Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Przy namiocie informacyjno-promocyjnym Organizatora, zlokalizowanym przy samym ratuszu, częstować będziemy gorącą, treściwą grochówką. Zapraszamy także do korzystania z licznych stoisk gastronomicznych, które będą proponować dania na ciepło, ciasta i przekąski.

Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać: agencja ochroniarska, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Wleń, Straż Miejska we Wleniu oraz wzmożone patrole Komendy Policji Powiatowej w Lwówku Śląskim. Informujemy, że podczas wydarzenia 16 września 2023 r. na rynku we Wleniu uczestników obowiązywać będzie regulamin wydarzenia (dostępny w załączniku powyżej).

Uwaga na utrudnienia w ruchu samochodowym!

Gminne Święto Plonów we Wleniu

sobota 16 września 2023

Rynek miejski

Program:

13.30 Msza św. dziękczynna

14.30 Program artystyczny Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej we Wleniu

15.00 Uroczyste otwarcie Święta Plonów 2023, powitanie gości, lot wleńskich gołębi

15.30 Sceniczny blok atrakcji dla najmłodszych

16.30 Konkursy z nagrodami

17.00 Uhonorowanie „Zasłużonych dla sołectw”, rozstrzygnięcie konkursu

na Najpiękniejszą posesję, podziękowania

18.00 SENIORKI Z DOLINY BOBRU z koncertem Zielony mosteczek

19.00 MACIEJ SMOLIŃSKI SHOW – koncert prezentera POLO TV!

20.30 Gwiazda wieczoru – GABRIEL FLESZAR

21.40 IRRBLOSS – taniec z ogniem

22.00 – 23.30 Muzyczne Radio Party

Wydarzenia towarzyszące:

Konkurs koszy sołeckich, blok atrakcji dla najmłodszych FUN&ART, stoiska sołeckie i promocyjne, mała gastronomia, pyszne polskie jabłka, rękodzieło i wyroby lokalne, muzyka ludowa i wiele więcej.

Fot. i info. UMiG Wleń

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.