Ponownie zostanie wystawiony monodram teatralny „Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa” (reżyseria i wykonanie Jacek Paruszyński). Spektakl będzie grany 17 listopada (czwartek), godz. 11:00 w Jeleniej Górze, Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” (ul. Michałowicka 32).

W ramach obchodów 160. rocznicy urodzin G. Hauptmanna i 110. rocznicy otrzymania przez niego Literackiej Nagrody Nobla, na specjalne życzenie publiczności, ponownie zostanie wystawiony monodram teatralny rozgrywający się we wnętrzu Hali Rajskiej.

Punktem wyjścia jest przyjazd w 1946 roku malarza Johannesa M. Avenariusa do pustego domu w Jagniątkowie, z którego kilka dni wcześniej wyprowadzili się wszyscy domownicy i wywieziono trumnę ze zwłokami pisarza. Powracają wspomnienia, kiedy to w „Łąkowym Kamieniu” tętniło życie towarzyskie, a noblista dał szansę stojącemu na skraju ubóstwa malarzowi. Artystyczne zlecenie na „raj na ziemi”, dzięki któremu w życiu malarza odmieniło się wszystko. Jest to nowatorskie zwiedzanie muzeum w formie spektaklu teatralnego. Po spektaklu bezpłatne oprowadzanie po pozostałych salach i trwającej wystawie „Hala Rajska uratowana”.

Bilety: 22 zł

Zdjęcie: Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.