Jak udało się nam ustalić, praktycznie lada chwilę powinien zostać otwarty zniszczony podczas ulewy most w Pławnej. Niestety, nie obędzie się bez utrudnień.

Ruch będzie wahadłowy, przeznaczony dla pojazdów do 3,5 tony. Taką decyzję podjęto w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lwówku Sląskim, po ocenie wydanej przez biegłego rzeczoznawcy. Jak się wydaję głównym powodem zniszczenia, oprócz wezbranej wody, był sposób „przedłużenia” mostu, jaki został dokonany w czasie po wojnie. Nurt wody wyrwała pół płyty, która nie do końca precyzyjnie została zespolona z resztą obiektu. Żywioł dokonał reszty, jednakże druga część płyty pozostaje w dobrym stanie.

Dzięki temu, można korzystać z przeprawy.

Dzisiaj (28 lipca) wszystkie elementy mostu, które wpadły do potoku zostały usunięte, tak by przy kolejnej nawałnicy nie doprowadzić do następnych uszkodzeń.

Sprawa remontu mostu została zgłoszona do Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Ma zostać rozpatrzona na początku sierpnia. Wstępnie koszty naprawy wycenia się na 960 tysięcy złotych.

W najbliższych dniach zostanie też wyznaczony objazd do pojazdów powyżej 3,5 tony.

Zdj. Facebook Lwówek na sygnale

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.