Obiekt będzie dostępny do 3 listopada codziennie od 8.00 do 20.00. W czasie wakacji PGE GiEK planuje wydłużenie tego czasu do 21. 30.

Osoby, które chcą skorzystać ze spacerów po zaporze, muszą pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, wprowadzonych przez administrację rządową w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zdecydowaliśmy się otworzyć zaporę na rzece Witka dla pieszych, aby zachęcić mieszkańców do bezpiecznej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. W czasie trwającej epidemii podróże są ograniczone, Polacy szukają ciekawych form spędzenia wolnego czasu na terenie kraju. Spacery po koronie zapory są świetną alternatywą, oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności – mówi Wioletta Czemiel – Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Konstrukcja o długości prawie 263 metrów stanie się miejscem spacerów i rekreacji dla wszystkich chętnych. W przyszłości w pobliżu zapory mają też powstać ścieżki rowerowe.

Zaporę odbudowano po powodzi z 2010 roku, by zwiększyć stabilność dostawwody technologicznej do Elektrowni Turów, a tym samym produkcji i dostaw energii elektrycznej.Nowa zapora ma betonową konstrukcję wyposażoną w dodatkowe, samoczynne urządzenie upustowe w postaci przelewu labiryntowego oraz w przepławkę dla ryb.Odbudowany obiekt jest w stanie przepuścić znacznie większe ilości wody, niż poprzednia konstrukcja zapory.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.