– Tej zimy będziemy dbać o prawie 255 kilometrów miejskich dróg i ulic – mówi Włodzimierz Stasiak, prezes MPGK. – Tak, jak w całym kraju, są one podzielone na cztery kategorie odśnieżania ulic i piątą kategorię – chodników. W pierwszej znajdują się drogi krajowe, Al. Solidarności, Jana Pawła II czy ul. Wolności. Tam działamy najpierw. Na końcu znajdują się uliczki boczne – osiedlowe.

W razie opadów śniegu do zimowej akcji gotowych jest także ponad 50 pracowników firmy, pracujących na co dzień w trzech różnych działach. Mają oni do swojej dyspozycji: 9 piaskarko – solarek, trzy samochody ciężarowe o ładowności 8 ton, które mogą być przeznaczone także do wywozu śniegu, 7 ciągników opłużonych wy-posażonych w rozsypywacze, pług wirnikowy, trzy pługi lekkie z nośnikami, dwie ładowarki oraz inny, specjalistyczny sprzęt, używany w razie potrzeby. Ta ilość wystarcza nawet podczas obfitych opadów śniegu.

MPGK odśnieża, gdy jest taka potrzeba, także nocą część miej-skich chodników (np. Pl. Ratuszowy, Pl. Piastowski, część ul. Wolności). o łącznej powierzchni ponad 205 mln metrów kwadrato-wych. Za zdecydowaną większość chodników odpowiadają jednak wła-ściciele lub zarządcy stojących przy nich nieruchomości.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.