Od niedzielnego popołudnia do poniedziałkowego poranka odśnieżające miasto samochody MPGK przejechały ponad 550 km. Od godz. 4.00 ponad 50 pracowników firmy zajmowało się utrzymaniem podległych spółce chodników oraz – przede wszystkim – przejść dla pieszych.

MPGK będzie dbać o prawie 254 kilometry miejskich dróg i ulic. Podobnie jak w całym kraju są one podzielone na cztery kategorie odśnieżania ulic i piątą kategorię – chodników. W pierwszej znajdują się drogi krajowe, Al.Solidarności, Jana Pawła II czy ul. Wolności. Tam MPGK najpierw. Na końcu znajdują się uliczki boczne – osiedlowe.

Ponad 2,5 tys. ton soli zgromadziło MPGK przy ul.Wolności w oczekiwaniu na zimę. Kolejne pół tysiąca ton czeka zarezerwowany u dostawcy. W stosunku do ubiegłego roku sól podrożała niemal o 100 proc. Jakby tego było mało trudno ją kupić. Przezorne MPGK zdobyło ją na przełomie lata i jesieni.

W razie opadów śniegu do zimowej akcji gotowych jest ponad 50 pracowników firmy, pracujących na co dzień w trzech różnych działach. Mają oni do swojej dyspozycji: 8 piaskarko – solarek, trzy samochody ciężarowe o ładowności 8 ton, które mogą być przeznaczone także do wywozu śniegu, 7 ciągników opłużonych wyposażonych w rozsypywacze, pług wirnikowy, trzy pługi lekkie z nośnikami, dwie ładowarki oraz inny, specjalistyczny sprzęt, używany w razie potrzeby. Ta ilość wystarcza nawet podczas obfitych opadów śniegu.

MPGK odśnieża również, gdy jest taka potrzeba także nocą, część miejskich chodników (np. Pl.Ratuszowy, Pl.Piastowski, część ul.Wolności). o łącznej powierzchni ponad 239 tyś. metrów kwadratowych. Za zdecydowaną większość chodników odpowiadają jednak właściciele lub zarządcy stojących przy nich nieruchomości.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.