Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który usłyszał 51 zarzutów, w tym 48 dotyczyło oszustw. Dodatkowo 46-latek jest podejrzany o kradzieże i posiadanie narkotyków. Czynów tych dopuścił się na terenie gminy Podgórzyn. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 7 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o posiadanie narkotyków, kradzieże i oszustwa.

Jak ustalili mundurowi z Karpacza, mężczyzna 24 lipca br. ukradł 2 fotopułapki wraz z kartami sim, które zostały zainstalowane przez Straż Leśną w kompleksie leśnym na terenie gminy Podgórzyn. Wartość poniesionych strat z tego tytułu oszacowano na ponad 3 tysiące złotych.

Okazało się, że mężczyzna jedną kartę sim zainstalował w swoim telefonie oraz modemie, a następnie płacił nią za usługi filmowe, muzyczne, w kasynach internetowych oraz doładowywał pakiety internetowe, czym doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Nadleśnictwo Śnieżka. W związku z tym działaniem 46-latek usłyszał 48 zarzutów oszustwa.

Ponadto policjanci ustalili, że w listopadzie ubiegłego roku dopuścił się on kradzieży energii elektrycznej. Okazało się, że nielegalnie podłączył się do sieci, omijając urządzenie pomiarowe powodując straty w wysokości ponad 3 tysiące złotych na szkodę firmy Tauron.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Mieszkaniec powiatu karkonoskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. i info KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.