Serdecznie zapraszamy w piątek, 24 maja, o godz. 16:00 do Laboratorium Szkła przy Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, na wernisaż wystawy „My trzy – ekspresje Indywidualności” Julii Ciułek, Pauli Lis i Justyny Dżaman.

Wystawa „My trzy – ekspresje indywidualności” jest zestawieniem prac trzech młodych artystek: Julii Ciułek, Pauli Lis, Justyny Dżaman – absolwentek studiów licencjackich w Katedrze Szkła na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Prace prezentowane na wystawie są wyrazem głębokich emocji, refleksji oraz osobistych doświadczeń autorek. Poprzez różnorodne techniki, od tradycyjnych po nowoczesne, każda z artystek kreuje unikalne narracje, wykorzystując szkło jako medium do wyrażania swojej indywidualności. Zaskakująca różnorodność eksponowanych dzieł przenosi odwiedzających w świat wyobraźni, skłaniając do refleksji nad wielością interpretacji piękna i ludzkich doświadczeń. Wnikliwe spojrzenie na te szklane kreacje pozwala zgłębić bogactwo form, kolorów i tekstur, które oddają złożoność artystycznych talentów autorek.

Obecnie artystki kontynuują edukację na studiach magisterskich na macierzystej uczelni. Kuratorem wystawy jest dr Mariusz Łabiński. Wystawa dostępna będzie do 23 czerwca 2024 r.

(Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.