Podobnie jak w innych 126 miastach Polski i całego świata, gdzie obywatelki obywatele Polski wykrzyczeli na ulicy: „zostajemy”, również Jeleniej Górze doszło do manifestacji w obronie europejskiej Polski. Oficjalnymi organizatorami meetingu było PO, KO oraz KOD, to jednak dołączyli do nich wszyscy przedstawiciele opozycji. Tak więc obok Zofii Czernow stanęli Robert Obaz i Piotr Paczóski. Głos zabierali także prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, Jerzy Pokój oraz Marcin Zawiła, a także każdy z uczestników manifestacji, który miał na to ochotę, mógł zwrócić się do zgromadzonych.

Była to największa manifestacja w stolicy Karkonoszy od czasu ubiegłorocznych zgromadzeń będących sprzeciwem wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego. Nad Placem Ratuszowym powiewały biało-czerwone oraz unijne flagi.

Przemawiający podkreślali jeden fakt. Nasz kraj znalazł się na prostej drodze do „polexitu”. I ostrzegali, że może zadziałać podobny mechanizm, który z Unii Europejskiej wyprowadził Wielką Brytanię. Przypominano, że bycie w strukturach europejskich jest polską racją stanu. Przywołano praktycznie wszystkie argumenty, które przemawiają za pozostaniem Polski w Europie, jak również fakt, ze nasz region biorąc udział w wielu przygranicznych projektach – swoja obecność zaznaczył w Europie zaznaczył już wcześniej, zanim Polka oficjalnie stała się członkiem UE.

Padły również nazwiska polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy legitymizują politykę rządu w naszym regionie. Nazwiska pani wiceminister Marzeny Machałek oraz senatora Krzysztofa Mroza zostały bardzo głośno wybuczane.

Choć nieco narzekano, że na manifestacji pojawili się głównie ludzie dojrzali, którzy pamiętają czasu PRL-u, to jednak warto zauważyć, że w trakcie meetingu do zgromadzonych licznie dołączyli przedstawiciele młodszych pokoleń.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, zebrani rozeszli się do domów.

13 komentarzy

 1. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Trzeba BARDZO MOCNO pilnować tego co robi Donald Tusk ponieważ wszystkie znaki na Ziemi i Niebie wskazują, że ten ZDRAJCA został przysłany DO NASZEGO KRAJU w celu wzniecania niepokoi i radykalne zaostrzenie zagrożenia społecznego , a następnie podjęcie próby WYPCHNIĘCIA POLSKI Z UNI EUROPEJSKIEJ . Ten manewr jego mocodawcą — Niemcom udał się w przypadku Wielkiej Brytanii i teraz jest testowany na POLSCE. Na tego Zdrajcę Polskiej Racji Stanu i największego kanciarz i patologicznego oszusta i kłamcę trzeba BARDZO UWAŻAĆ. To jest bardzo niebezpieczny człowiek.

 2. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Donald Tusk teraz walczy o życie, bo w świetle nowych bardzo istotnych faktów śledztwa w sprawie JEGO KOLEGI i zaufanego człowieka w złodziejsko– korupcyjno–Mafijnych wielkich interesach niejakiego SŁAWOMIRA NOWAKA wychodzą bardzo grozne dla jego SZAJKI fakty. Sławomir Nowak ujawnia notatniki i zapiski wewnętrznych rozliczeń WIELKICH UKRADZIONYCH sum pieniędzy i podziału ICH pomiędzy sobą. Donaldinio ostro działał. Jak się dowiecie to się przekonacie sąd taki atak na PIS. Ogromne sumy w Dolarach , Euro i złotówkach dzielone między sobą. OGROMNE.

 3. jakie wyjście z unii? zdrajca narodu tusk wam kazał wyjść na ulice i bezmyślnie polecieliście. krzyczycie o konstytucji po czym protestujecie bo konstytucja jest ważniejsza niż prawo unijne… buahaha, więc komu służycie? Polsce czy ue? niemcy też chcą wyjść z unii jak i 7 pozostałych krajów? owce – nic więcej.

 4. PiS.Bolszewik.Czekista. Odpowiedź

  „Milcz głupi chłopie! Milcz chamie skończony! Bo ja jestem żołnierzem, który pamięta, jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli. Ja tu po to jestem, żeby wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi mojej ojczyzny z Europy” – Wanda Traczyk-Stawska do faszysty Bąkiewicza.

 5. PiS.Bolszewik.Czekista. Odpowiedź

  Musimy trwale usunąć z przestrzeni publicznej smoleńskich klamcow Mroza i Machałek?

 6. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Wychodzą na jaw bardzo niepokojące informacje jakoby Niemcy mieli plan wypchnięcia Polski z UNI. NIEMCĄ NIE POTRZEBNY JEST SILNY GRACZ na arenie europejskiej i to taki który prowadzi samodzielną politykę. Tego nie mogą znieść. Im potrzebni są potakiwacze i tacy co za medale Niemieckie sprzedadzą POLSKĄ RACJE STANY i takim człowiekiem jest niewątpliwie Donald Tusk. T nadzwyczaj zaciekły wróg NASZEJ POLSKI pełen jadu i wrogości do NASZEJ POLSKI.

 7. Ludzie, jaki Polexit…Co za bzdura wymyślona przez czerwonych i kolesia Merkelowej Tuska.

 8. Przyszli na wiec ,bo ktoś puścił fame że mają wypłacać ukradzione pieniądze z Amber Gold i funduszy-ot i cała prawda o tej zbiórce,dla kasy ludzie zrobią wszystko!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.