Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o wprowadzenia do obrotu handlowego okularów słonecznych oznaczonych podrobionym znakiem towarowym. Mężczyzna za pośrednictwem jednego z portali internetowych oferował do sprzedaży podrobione okulary jednej ze znanych firm. Okazało się, w ciągu roku sprzedał ich kilkadziesiąt par. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przestawili zarzuty 34-letniemu mieszkańcowi powiatu karkonoskiego. Mężczyzna podejrzany jest o wprowadzenie do obrotu handlowego okularów z podrobionym znakiem towarowym.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna w okresie od sierpnia 2020 roku do sierpnia 2021 roku za pośrednictwem jednego z portali internetowych oferował do sprzedaży okulary słoneczne z podrobionym znakiem towarowym jednej ze znanych firm.

Policjanci ustalili, że w ciągu roku mężczyzna sprzedał kilkadziesiąt par, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze dodatkowo zabezpieczyli 14 sztuk. Straty podmiotu pokrzywdzonego wynoszą kilka tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Fot.: KMP Jelenia Góra

1 Komentarz

  1. A jak tam Romowie z oryginalnymi wkrętarkami pod Casto i Leroy? Nadal nikt ich nie niepokoi?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.